Strona główna | Mapa serwisu | Poleć serwis znajomemu | Kontakt
 Strona główna
 Aktualności
 Siedziba LOIA
 Wykaz i skład organów LOIA
 Ciągłe szkolenia farmaceutów i specjalizacje
 Składki członkowskie
 Przepisy prawne
 Kodeks Etyki Aptekarza RP
 Zadania i zasady działania samorządu aptekarskiego
 NIA
 Biuletyn LOIA
 Wniosek o wydanie rękojmi - druk
 Linki
 Kontakt
 Legitymacja Farmaceuty LOIA
 Giełda pracy
23.01.2019r. - Informacja dla aptek i pacjentów w związku z wycofaniem z obrotu jednej serii produktu leczniczego PecFent 400

Informacja dla pacjentów w związku z wycofaniem serii produktu leczniczego PecFent
W związku z opublikowanym dzisiaj Obwieszczeniem, Główny Inspektor Farmaceutyczny informuje o możliwości zwrotu do apteki produktu leczniczego PecFent, o numerze serii 54304 17 (data ważności 10.2020). Wymieniona seria produktu leczniczego PecFent została wycofana z poziomu Pacjenta po stwierdzeniu nieszczelności opakowania bezpośredniego.

 
 
22.01.2019r. - Zaproszenie na wykłady w ramach ciągłego szkolenia - 07.02.2019 r. w Zielonej Górze
Lubuska Okręgowa Izba Aptekarska we współpracy z firmą
Angelini Pharma Polska
zaprasza na bezpłatne posiedzenie naukowo- szkoleniowe, które odbędzie się w dniu 07.02.2019 r. o godz. 18:30 w Zielonej Górze.
 
 
22.01.2019r. - Komunikat Prezesa ORA w sprawie serializacji leków
Szanowni Państwo,

Przypominam, że z dniem 09.02.2019 r. obowiązywać będzie Rozporządzenie Delegowane 2016/161UE dotyczące weryfikacji autentyczności leków serializowanych.

Weryfikacja produktów leczniczych odbywać będzie się poprzez skanowanie kodu 2D Data Matrix oraz upewnienie się, że zabezpieczenie przed otwarciem leku (tzw. anti - tampering device) nie zostało naruszone.
Każda apteka ogólnodostępna, szpitalna i hurtownia otrzymała lub otrzyma od Fundacji KOWAL ( Krajowa Organizacja Weryfikacji Autentyczności Leku ) korespondencję, kopertę z nadrukiem KOWAL, zawierającą login do systemu oraz w przypadku braku i/lub błędnych danych w bazie CSIOZ, prośbę o podanie Fundacji aktualnego adresu mailowego, który posłuży do przesłania linku do zmiany hasła do PLMVS i umożliwi pobranie certyfikatu.
 
 
21.01.2019r. - NIA odpowie na pytania i wątpliwości aptekarzy w sprawie serializacji leków
Z upoważnienia Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Elżbiety Piotrowskiej – Rutkowskiej uprzejmie informuję, że na potrzeby wdrożenia obowiązku prowadzenia serializacji leków został stworzony specjalny adres mailowy: serializacja@nia.org.pl, na który prosimy kierować wszystkie pytania i wątpliwości związane z serializacją leków.

Na wszystkie otrzymane wiadomości będziemy odpowiadać niezwłocznie.

Jednocześnie uprzejmie informuję, że w przypadku zagadnień znajdujących się w kompetencji Głównego Inspektora Farmaceutycznego lub KOWAL będziemy uzyskiwać informacje na bieżąco, a następnie udzielać Państwu odpowiedzi.

Biuro NIA

 
 
21.01.2019 r. - Zapraszamy na szkolenie z wdrażania Dyrektywy Fałszywkowej i serializacji leków w dniu 1 lutego 2019 r. w Zielonej Górze
Zielona Góra, dnia 21 stycznia 2019 r.
I/ 46 /2019
 

Członkowie
Lubuskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej
w Zielonej Górze
- Wszystkie jednostki -

Szanowni Państwo,

Lubuska Okręgowa Izba Aptekarska w Zielonej Górze oraz HURTAP SA (współorganizator) uprzejmie zapraszają na posiedzenie naukowo - szkolenie związane z wejściem w życie Dyrektywy Fałszywkowej i serializacji leków.

Posiedzenie odbędzie się w dniu 1 lutego 2019 r. ( piątek ) w Zielonej Górze w Hotelu "ForRest" przy ul. Głogowskiej 4a, w godzinach 17:00 - 18:30.
Szkolenie poprowadzi mgr farm. Michał Byliniak - Prezes ORA w Warszawie.

 
 
18.01.2019r. - Komunikat ws. zestawienia refundacyjnego za pierwszą połowę stycznia 2019 r.
W związku z wejściem w życie od 1 stycznia 2019 r. przepisów dotyczących zasad realizacji e-recepty, Naczelna Izba Aptekarska informuje, że podczas rozliczania w aptece zestawienia refundacyjnego za pierwszą połowę stycznia 2019 roku, a dokładnie podczas generowania refundacji, należy w programie zaznaczyć „Raport w formacie 2.5, dla aptek realizujących e-recepty”, nawet jeśli apteka nie realizowała e-recept (jak przedstawiono na załączonej grafice).
 
 
17.01.2019r. - Nowe szkolenie na portalu e-dukacja
Na portalu e-dukacja udostępniono sympozjum szkoleniowe:" Podłoża recepturowe - farmakopealne podłoża lipofilowe".

Sympozjum oferowane jest w ramach szkoleń ciągłych dla farmaceutów za 2 punkty szkoleniowe z puli punktów "miękkich".

Warunkiem zaliczenia jest udzielenie pozytywnej odpowiedzi na 60% pytań w teście wypełnianym on-line.

 
 
16.01.2019 r. - DZ. Urz. MZ 2019.2 - obwieszczenie Ministra Zdrowia z dnia 14 stycznia 2019 r. o sprostowaniu błędu - do wykazu refundowanych leków, obowiązującego od 1 stycznia 2019 r.
http://dziennikmz.mz.gov.pl/#/legalact/2019/2/
 
 
16.01.2019 r. - Dz. U. Ministra Zdrowia 2019 poz. 1 - Obwieszczenia Ministra Zdrowia z dnia 14 stycznia 2019 r. w sprawie wykazu produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych zagrożonych brakiem
Wykaz ustalony na dzień 15 stycznia 2019 r.

Link do aktu: http://dziennikmz.mz.gov.pl/#/legalact/2019/1/

 
 
16.01.2019 r. - Schemat procesu podłączenia apteki, hurtowni do systemu baz zarządzanych przez Fundację KOWAL
W związku ze zbliżającym się terminem rozpoczęcia prowadzenia weryfikacji autentyczności leków z upoważnienia Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Pani Elżbiety Piotrowskiej – Rutkowskiej poniżej uprzejmie przekazuję wskazówki dotyczące dalszych działań w związku z procesem podłączenia aptek ogólnodostępnych, aptek szpitalnych, hurtowni do systemu baz zarządzanych przez Fundację KOWAL.

1. prosimy oczekiwać na list polecony do apteki z fundacji KOWAL,
2. Prosimy sprawdzić czy adres e-mial w korespondencji jest prawidłowy - jeśli tak spodziewajcie się Państwo wiadomości e-mail z fundacji KOWAL, jeśli nie należy wysłać na adres plmvo.support@nmvo.pl ID apteki i prawidłowy adres e-mail oraz oczekiwać na wiadomość e-mail z fundacji KOWAL,
3. Po otrzymaniu obydwu wiadomości kliknąć w odnośnik otrzymany w wiadomości e-mail w celu uzyskania certyfikatu i przechodzicie procedurę zgodnie z filmem - https://www.youtube.com/watch?v=dDoShYvQBc4&t=371s wykorzystując dane otrzymane w korespondencji,
4. Zapisany certyfikat należy przekazać informatykowi lub postępując zgodnie z jego instrukcją umieścić w module oprogramowania odpowiedzialnym za weryfikację oryginalności leków,
5. Jeżeli posiadacie Państwo skaner 2D podłączony do komputera jesteście Państwo gotowi.« 1 ... 4 5 6 7 8 ... 59 »
 
Copyright © 2006 Lubuska Okręgowa Izba Aptekarska Licznik: 1869770 projekt i realizacja: e-line Systemy Internetowe