Strona główna | Mapa serwisu | Poleć serwis znajomemu | Kontakt
 Strona główna
 Aktualności
 Wykaz i skład organów LOIA
 Ciągłe szkolenia farmaceutów i specjalizacje
 Składki członkowskie
 Przepisy prawne
 Kodeks Etyki Aptekarza RP
 NIA
 Biuletyn LOIA
 Wniosek o wydanie rękojmi - druk
 Linki
 Kontakt
 Legitymacja Farmaceuty LOIA
 Giełda pracy
14.02.2020r. - Wykaz leków zagrożonych dostępnością - 15.02.2020 r.
Dz. U. MZ 2020 r. poz. 9 - Obwieszczenie Ministra Zdrowia z dnia 13 lutego 2020 r. w sprawie wykazu produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych zagrożonych brakiem dostępności na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - na dzień 15 lutego 2020 r. -

Treść aktu dostępna na stronie http://dziennikmz.mz.gov.pl/#/legalact/2020/9/

 
 
12.02.2020r. - Zaproszenie na szkolenie ciągłe dla farmaceutów - 28 lutego 2020 r. w Zielonej Górze
Szanowni Państwo,

mamy przyjemność zaprosić Państwa na konferencję dla farmaceutów 28 lutego 2020 r. w hotelu Ruben, Al. Konstytucji 3 maja 1A.

Temat tegorocznego kursu to BEZPIECZEŃSTWO STOSOWANIA LEKÓW.

Podczas szkolenia przedstawione zostaną m.in. najnowsze doniesienia w zakresie terapii p/bólowej i przeziębieniowej, insulinooporności, status kannabinoidów oraz rozpoznawanie i zapobieganie błędom lekowym.

Wykłady poprowadzą: prof. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska, prof. Magdalena Bujalska-Zadrożny, prof. Marek Naruszewicz, mgr farm. Emilia Gąsińska.
 
 
10.02.2020r. - CSIOZ - e-recepta. Pytania i odpowiedzi
Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem dla pracowników medycznych i aptekarzy z odpowiedziami na pytania zadawane przez osoby wystawiające i realizujące e-recepty

https://csioz.gov.pl/e-zdrowie-p1/e-recepta/
 
 
10.02.2020r. - Komunikat Kamsoft w sprawie certyfikatu WSS
W związku z mijającym w dniu 15.02.2020 terminem ważności certyfikatu WSS Systemu P1, którym podpisywane są odpowiedzi Systemu Informacji Medycznej dotyczące e-Recept i DRR - CSIOZ opublikował nowy certyfikat ważny do 19.01.2022. Jednocześnie, 23 stycznia 2020 roku CSIOZ opublikował rekomendowaną procedurę weryfikacji zaufania do nowego certyfikatu, o czym można przeczytać w komunikacie https://ezdrowie.gov.pl/portal/artykul/aktualizacja-certyfikatu-p1-na-srodowisku-produkcyjnym.

Wymiana certyfikatu przez CSIOZ może nastąpić nawet kilka dni przed upływem terminu ważności starego certyfikatu. W celu zapewnienia ciągłości komunikacji apteki z SIM (pobieranie e-Recept, wysyłanie DRR), wymagana jest wcześniejsza aktualizacja systemu informatycznego KS-AOW do wersji co najmniej 2020.1.4.6. Od 3 lutego 2020 roku jest już dla Państwa dostępna wersja systemu KS-AOW, która uwzględnia wytyczne CSIOZ związane z weryfikacją zaufania do nowego certyfikatu. Brak aktualnej wersji systemu KS-AOW spowoduje, że apteka utraci możliwość komunikacji z systemem P1 a więc nie zrealizuje żadnej recepty – sytuacja będzie podobna do takiej, w której apteka traci dostęp do Internetu lub system SIM jest niedostępny.

W razie pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Państwa opiekunami serwisowymi. Zachęcamy także do oglądania najnowszych wiadomości poświęconych temu wątkowi w naszym nowym serwisie OSOZ News dostępnym bezpośrednio z systemu KS-AOW lub na stronie https://szkolenia.kamsoft.pl/osoz-news/
 
 
04.02.2020r. - Konieczność zgłoszenia do LOIA zatrudnianego w aptece farmaceuty emeryta lub rencisty
Lubuska Okręgowa Izba Aptekarska w Zielonej Górze uprzejmie przypomina o konieczności zgłoszenia do LOIA zatrudnienia w aptece każdego farmaceuty - emeryta lub rencisty, w każdym wymiarze godzin i w każdej formie zatrudnienia.
Farmaceuta wykonujący zawód musi figurować w Centralnym Rejestrze Farmaceutów. Farmaceuci zgłoszeni do LOIA jako emeryci, którzy zakończyli pracę zawodową i poprosili w związku z tym o zwolnienie ze składek - nie są w tym rejestrze wykazani. LOW NFZ weryfikuje podczas kontroli w aptece dane zatrudnianych farmaceutów z zapisem w CRF.
W przypadku braku farmaceuty w CRF, nie wiemy, jak zachowa się NFZ. Istnieje ryzyko, że właściciel apteki może ponieść poważne konsekwencje finansowe związane z refundacją za recepty zrealizowane przez "nieaktywnego" farmaceutę.

Każda dodatkowa praca przebywającego na emeryturze farmaceuty, musi być zgłoszona do LOIA.
 
 
31.01.2020r. - Zaproszenie na wykłady w ramach ciągłego szkolenia - 22.02.2020 r. w Zielonej Górze, Hotel ForRest
Dzień dobry,
Mamy ogromną przyjemność wraz z Lubuskim Oddziałem Kolegium Lekarzy Rodzinnych, Lubuską Okręgową Izbą Aptekarską, zaprosić Państwa na wyjątkowe wydarzenie - VI Edycja Akademii Tyreologii Praktycznej odbywająca się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego i Polskiego Towarzystwa Tyreologicznego.
Spotkanie odbędzie się 22.02.2020 w godzinach 9.00-13.00 (sobota) w Hotelu ForRest w Zielonej Górze ul. Głogowska 4A.

Konferencja pozwoli Państwu poszerzyć wiedzę z zakresu endokrynologii , diabetologii i kardiologii a jednocześnie pokaże Państwu różnice w jakości leków na co dzień przez Państwa wydawanych w aptece.
Spotkanie zostanie włączone w cykl ciągłych szkoleń dla farmaceutów w 2020 z przyznaniem 6 punktów edukacyjnych "miękkich".
Bardzo prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc drogą mailową lub telefoniczną. Decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w Warsztatach jest bezpłatny.
Kontakt do przedstawiciela firmy Merck :
Dariusz Machowski : 666069536
e-mail : dariusz.machowski@merckgroup.com

 
 
30.01.2020r. - GIS i MZ - informacje dotyczące koronawirusa
Informacja dotycząca koronawirusa 2019-nCoV – postępowanie dla podróżujących

Koronawirus 2019-nCoV jest wirusem osłonkowym, podatnym na działanie wszystkich rozpuszczalników lipidów. Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem lub dezynfekować je środkiem na bazie alkoholu.

W przypadku kiedy podróżujący z obszarów wysokiego ryzyka występowania wirusa (obszary te na bieżąco w swoich komunikatach podaje Główny Inspektorat Sanitarny) przyleci do Polski:

wszyscy podróżujący samolotem dostają Kartę Lokalizacyjną Pasażera – w której znajduje się prośba o podanie kontaktu i miejsca pobytu;
w samolocie – będzie miała miejsce pierwsza weryfikacja czy podróżujący ma objawy choroby np. podwyższoną temperaturę ciała. Jeśli podróżujący ma objawy
i podróżuje z obszaru wysokiego ryzyka zakażenia koronawirusem 2019-nCoV nastąpi kontakt z lotniskową służbą zdrowia
Okres wylęgania wirusa może trwać do 14 dni. Najczęściej 5-6 dni. W tym czasie podróżujący z obszarów wysokiego ryzyka powinien obserwować swój stan zdrowia.

 
 
29.01.2020r. - Ministerstwo Zdrowia - Oznaczanie na e-recepcie ważności 365 dni
Informujemy, że wskazanie przez osobę uprawnioną 365-dniowej ważności e-recepty, przy jednoczesnym prawidłowym oznaczeniu na niej innych elementów, umożliwia realizację e-recepty w ww. czasie, nawet jeżeli ww. oznaczenie widnieje jedynie w jednej z warstw e-recepty, np. tylko w jej warstwie technicznej.

28.01.2020 r.
https://www.gov.pl/web/zdrowie/oznaczanie-na-e-recepcie-waznosci-365-dni
 
 
27.01.2020r. - Elżbieta Piotrowska-Rutkowska ponownie Prezesem Naczelnej Rady Aptekarskiej. Zakończył się VIII Krajowy Zjazd Aptekarzy
Podczas VIII Krajowego Zjazdu Aptekarzy odbywającego się w Warszawie, na 4-letnią kadencję Prezesa Naczelnej Rady Aptekarskiej w ramach reelekcji została wybrana mgr farm. Elżbieta Piotrowska-Rutkowska. Wyboru dokonało grono delegatów reprezentujących 20 Okręgowych Izb Aptekarskich.

Elżbieta Piotrowska-Rutkowska uzyskała 79,9% poparcie Krajowego Zjazdu otrzymując 267 głosów.

Elżbieta Piotrowska Rutkowska jest absolwentką Wydziału Farmaceutycznego Akademii Medycznej w Łodzi. Posiada tytuł specjalisty w specjalności farmacja apteczna. Z samorządem aptekarskim związana od ponad 20 lat. Była m.in. Prezesem Naczelnej Rady Aptekarskiej w latach 2016-2020, wcześniej pełniła funkcję Prezesa Okręgowej Rady Aptekarskiej w Łodzi oraz członka Naczelnej Rady Aptekarskiej.
 
 
13.01.2020r. - IX Mistrzostwa Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w Piłce Nożnej Halowej 2020
Komunikat nr 1

Uprzejmie informujemy, że IX Mistrzostwa Polski Okręgowych Izb Aptekarskich w Piłce Nożnej Halowej odbędą się 25.04.2020 r. w Chorzowie w Hali Sportowej przy ul. Dąbrowskiego 113 (https://moris.chorzow.pl/obiekty/hala-dabrowskiego/) oraz w Kompleksie Sportowym „HAJDUKI” przy ul. Granicznej 92 (https://moris.chorzow.pl/obiekty/ks-hajduki-2/). To będą już trzecie mistrzostwa organizowane przez Śląską Izbę Aptekarską, a obecne wynikają z wygranych rozgrywek podczas VIII Mistrzostw w Krakowie w 2019 r.

Bazą noclegową będzie Hotel Diament Arsenal Palace w Chorzowie przy ul. Paderewskiego 35 (https://www.hotelediament.pl/hot…/hotel-diament-bella-notte/), który jest oddalony 3.5 km od Hali Sportowej w Chorzowie przy ul. Dąbrowskiego 113.

Więcej na stronie: https://www.katowice.oia.pl/news/show/id/8199
« 1 2 3 4 5 6 ... 54 »
 
Copyright © 2006 Lubuska Okręgowa Izba Aptekarska Licznik: 2136354 projekt i realizacja: e-line Systemy Internetowe