Strona główna | Mapa serwisu | Poleć serwis znajomemu | Kontakt
 Strona główna
 Aktualności
 Siedziba LOIA
 Wykaz i skład organów LOIA
 Ciągłe szkolenia farmaceutów i specjalizacje
 Składki członkowskie
 Przepisy prawne
 Kodeks Etyki Aptekarza RP
 Zadania i zasady działania samorządu aptekarskiego
 NIA
 Biuletyn LOIA
 Wniosek o wydanie rękojmi - druk
 Linki
 Kontakt
 Legitymacja Farmaceuty LOIA
 Giełda pracy
12.07.2019r. - Apel Prezesa ORA o kontakt z Posłami na Sejm RP w sprawie podjęcia działań o dalsze procedowanie ustawy o zawodzie farmaceuty
Członkowie
Lubuskiej Okręgowej
Izby Aptekarskiej
w Zielonej Górze


Szanowni Państwo,

Zwracam się do Państwa z apelem o podjęcie wszelkich możliwych działań dla kontaktu z Posłami na Sejm RP reprezentującymi Wasze okręgi, celem przedstawienia sprawy pilnego przyjęcia Ustawy o Zawodzie Farmaceuty.
Projekt ustawy od pół roku leży na półce w Ministerstwie Zdrowia i nie jest kierowany do dalszego procedowania.
Całe środowisko farmaceutyczne pilnie potrzebuje tego ogromnie ważnego aktu prawnego.
Dlatego też polecam wykorzystanie dla sprawy wszelkich możliwych kontaktów, szczególnie tych prywatnych.
W załączeniu przekazuję do wykorzystania Apel Prezesa Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Z poważaniem
mgr farm. Ryszard Kiedrowski
Prezes
Okręgowej Rady Aptekarskiej
w Zielonej Górze
 
 
12.07.2019r. - MZ - Informacja o dostępności do leków
Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Farmaceutyczny podejmują zintensyfikowane działania w celu umożliwienia pacjentom dostępu do produktów leczniczych.

Minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski podkreślił, że leki, których najbardziej brakowało na rynku aptecznym w ostatnim czasie są już na terenie Polski. Prof. Szumowski podkreślał, że najważniejsze jest to, aby pacjent miał zapewnione poczucie bezpieczeństwa oraz posiadał wiedzę, gdzie może zaopatrzyć się w leki. W związku z tym od poniedziałku rusza bezpłatna infolinia, za pośrednictwem której będzie można zapytać o konkretny lek, jak i o dostępność zamienników.

– Rolą apteki jest dbanie o bezpieczeństwo lekowe pacjentów. Apteki będą polecały zamienniki leków, które są równoważne z lekami oryginalnymi i mam nadzieję, że w najbliższym czasie sytuacja ulegnie poprawie, co wynika z danych przedstawionych przez ministerstwo – dodała prezes Naczelnej Izby Aptekarskiej Elżbieta Piotrowska-Rutkowska.

 
 
10.07.2019r. - Komunikat MZ, NFZ i GIF dotyczący dostępności do leków

Komunikat dotyczący dostępności do leków
10-07-2019

Ministerstwo Zdrowia otrzymuje sygnały o tymczasowym wstrzymaniu w obrocie niektórych leków, a także o występujących lokalnie brakach ich dostępności. Warto zauważyć, że problem ten dotyczy nie tylko Polski, ale jest problemem globalnym i dotyczy także innych krajów europejskich.

Dlatego też Ministerstwo Zdrowia wspólnie z Głównym Inspektoratem Farmaceutycznym podejmuje interwencje, które skutkują wznowieniem dostępu do tych leków. Tak jest między innymi w przypadku leku Euthyrox. Z przeprowadzonej analizy raportów zgłaszanych do Zintegrowanego Systemu Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi wynika, że stany magazynowe leku Euthyrox na dzień 10 lipca br. wynoszą u producenta: 123 351 opakowań, w hurtowniach: 958 650 opakowań, w aptekach: 806 257 opakowań.

 
 
08.07.2019r. - Komunikat Ministra Zdrowia z dnia 5 lipca 2019 r. w sprawie dostępności leku Euthyrox.
Minister Zdrowia informuje, że nie ma zagrożenia niedostępności leku Euthyrox.

Treść komunikatu na stronie https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-ministra-zdrowia-w-sprawie-dostepnosci-leku-euthyrox
 
 
08.07.2019r. - Dziennik Urzędowy Ministra Zdrowia 2019 poz. 54 - Obwieszczenie Ministra Zdrowia z dnia 5 lipca 2019 r. w sprawie wykazu produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych zagrożonych
Treść aktu dostępna na stronie http://dziennikmz.mz.gov.pl/#/legalact/2019/54/
 
 
08.07.2019r. - Zmiana rozporządzenia w sprawie recept
Dziennik Ustaw RP z dnia 5 lipca 2019 poz. 1253 - Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 3 lipca 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie recept.

Treść aktu dostępna na stronie http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2019/1253
 
 
08.07.2019r. - Nowe szkolenie na portalu e-dukacja
Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że na portalu e-dukacja udostępniono nowe sympozjum szkoleniowe „Leki roślinne o działaniu spazmolitycznym na układ pokarmowy” oferowane w ramach szkoleń ciągłych dla farmaceutów za 2 punkty szkoleniowe z puli punktów "miękkich". Warunkiem zaliczenia jest udzielenie pozytywnej odpowiedzi na 60% pytań w teście wypełnianym on-line.

Wiceprezes ORA w Krakowie
Mgr farm. Elżbieta Rząsa-Duran

 
 
03.07.2019r. - List otwarty Prezesa NRA w sprawie ustawy o zawodzie farmaceuty
Ustawa o zawodzie farmaceuty nie może trafić do niszczarki

W imieniu 34 tys. farmaceutów, zwracam się do Państwa z gorącym apelem o pomoc w przyspieszeniu prac nad ustawą o zawodzie farmaceuty. Projekt tej regulacji został wypracowany przez zespół ds. opracowania projektu ustawy o zawodzie farmaceuty, powołany w 2016 r. przez ówczesnego Ministra Zdrowia. W prace ww. zespołu byli zaangażowani Minister Konstanty Radziwiłł, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Krzysztof Łanda, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Marcin Czech oraz wielu wybitnych ekspertów reprezentujących praktycznie wszystkie środowiska i obszary polskiej farmacji.
 
 
28.06.2019r. - Dz. U. MZ 2019 poz. 51 - Obwieszczenie Ministra Zdrowia z dnia 27 czerwca 2019 r. w sprawie wykazu leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, dla których ustalono urzędową cenę zbytu - ustalonego na dzień 1 lipca 2
Link do treści obwieszczenia: http://dziennikmz.mz.gov.pl/#/legalact/2019/51/
 
 
28.06.2019 r. - Dz. U. MZ 2019 r. poz. 50 - Obwieszczenie Ministra Zdrowia z dnia 27 czerwca 2019 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych - ustalonego na dzień 1 lipca 201
Link do treści obwieszczenia: http://dziennikmz.mz.gov.pl/#/legalact/2019/50/


« 1 2 3 4 5 6 ... 47 »
 
Copyright © 2006 Lubuska Okręgowa Izba Aptekarska Licznik: 1998891 projekt i realizacja: e-line Systemy Internetowe