Strona główna | Mapa serwisu | Poleć serwis znajomemu | Kontakt
 Strona główna
 Aktualności
 Wykaz i skład organów LOIA
 Ciągłe szkolenia farmaceutów i specjalizacje
 Składki członkowskie
 Przepisy prawne
 Kodeks Etyki Aptekarza RP
 NIA
 Biuletyn LOIA
 Wniosek o wydanie rękojmi - druk
 Linki
 Kontakt
 Legitymacja Farmaceuty LOIA
 Giełda pracy
20.02.2020r. - Zaproszenie dla farmaceutów, studentów farmacji, techników farmaceutycznych, właścicieli aptek na sympozjum rekolekcyjne, które odbędzie się w dniach 13-15 w Porszewicach koło Łodzi
Szanowni Państwo!

Zapraszamy farmaceutów, studentów farmacji, techników farmaceutycznych, właścicieli aptek na sympozjum rekolekcyjne, które odbędzie się w dniach 13-15 marca 2020 roku w Porszewicach koło Łodzi, w Ośrodku Konferencyjno-Rekolekcyjnym Archidiecezji Łódzkiej (Porszewice 24C, 95-200 Pabianice). W programie wyjazd do do Katedry Łódzkiej i miejsc związanych z św. Faustyną Kowalską. Rekolekcje poprowadzi: ks. prał. Juliusz Lasoń.

W ramach rekolekcji odbędzie się sympozjum rekolekcyjne pt. Suplementy diety - spojrzenie krytyczne, w ramach którego odbędą się wykłady:
Działanie suplementów diety na organizm człowieka – dr Michał Karbownik (UM Łódź)
Etyczne aspekty sprzedaży i stosowania suplementów diety – ks. Szymon Kierkiewicz (mgr farm. i mgr lic. teologii)

Szczegóły na naszej stronie internetowej:
https://sfkp.pl/diecezja,lodzka.html
Program szczegółowy: https://sfkp.pl/userfiles/Plan_Rekolekcji_13-15.03.2020.pdf
Plakat: https://sfkp.pl/userfiles/Plakat_Porszewice_2020.pdf
Zapisy: https://sfkp.pl/zapisy.html
 
 
19.02.2020r. - Komunikat Centrali NFZ z dnia 18.02.202 r. dot. elektronicznych zestawień refundacyjnych
Narodowy Fundusz Zdrowia, realizując postulaty środowiska aptekarskiego informuje, że w związku ze zmianami w systemie informatycznym polegającymi na wprowadzeniu nowych funkcji i udogodnień dla aptek/punktów aptecznych, które są kolejnym etapem prac związanych z możliwością przekazywania uzgodnionego zestawienia zbiorczego w postaci elektronicznej, umożliwia się przesyłanie zestawienia zbiorczego za pomocą SZOI (od dnia 17 lutego 2020 r.) lub Portalu Świadczeniodawcy (od dnia 25 lutego 2020 r.).

Uzgodnione zestawienie zbiorcze/korekta uzgodnionego zestawienia zbiorczego, tj. załącznik Nr 3 wzorów komunikatów elektronicznych (wersja 2.5 i kolejne), obowiązujący od kwietnia 2018 roku można podpisać przy użyciu podpisu kwalifikowanego lub ePUAP oraz przekazać do właściwego oddziału wojewódzkiego NFZ. W przypadku składania wielu podpisów kwalifikowanych na jednym dokumencie należy potwierdzić u dostawcy podpisu możliwość równoległego i prawidłowego podpisywania dokumentu.

Zatwierdzanie uzgodnionego zestawienia zbiorczego w postaci elektronicznej będzie procedowane po przekazaniu skanów dokumentów, wynikających z § 13 ust. 5 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 kwietnia 2018 r. w sprawie recept (Dz. U. z 2018 r. poz. 745 z póżn. zm.) i pozytywnej weryfikacji dokumentu przez operatora oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Zgodnie z art. 45 ust. 5 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 784 z późn. zm.) apteki przekazują do właściwego oddziału wojewódzkiego Funduszu uzgodnione zestawienie zbiorcze w postaci papierowej lub elektronicznej, stanowiące podstawę refundacji.

Źródło: Departament Gospodarki Lekami
https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/komunikat-dgl,7588.html


 
 
19.02.2020r. - Dz. U. MZ 2020 r. poz. 12 - Obwieszczenie Ministra Zdrowia z dnia 18 lutego 2020 r. w sprawie wykazu leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, dla których ustalono urzędową cenę zbytu - ustalonego na dzień 1 marca
Treść aktu dostępna na stronie: http://dziennikmz.mz.gov.pl/#/legalact/2020/12/
 
 
19.02.2020r. - Dz. U. MZ 2020 r. poz. 11 - Obwieszczenie Ministra Zdrowia z dnia 18 lutego 2020 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych - ustalonego na dzień 1 marca 2020
Treść aktu dostępna na stronie: http://dziennikmz.mz.gov.pl/#/legalact/2020/11/
 
 
14.02.2020r. - NIA - Komunikat dla aptek i punktów aptecznych w sprawie aktualizacji certyfikatów WSS i TLS

Informujemy, że w dniu 14 lutego 2020
Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia
dokona wymiany certyfikatu WSS służącego do weryfikacji
podpisu elektronicznego składanego pod komunikatem
zwrotnym z systemu e-zdrowia (P1).

Oznacza to, że oprogramowanie apteczne
może wymagać aktualizacji do nowszej wersji.
Żadne dodatkowe działania ze strony aptekarza
nie będą już wymagane.

Zespół CSIOZ

Potrzebujesz więcej informacji?
Wyślij pytanie na: e-recepta@csioz.gov.pl
lub zadzwonić na infolinię: 19 457

https://www.nia.org.pl/2020/02/13/komunikat-dla-aptek-i-punktow-aptecznych-w-sprawie-aktualizacji-certyfikatow-wss-i-tls/
 
 
14.02.2020r. - Wykaz leków zagrożonych dostępnością - 15.02.2020 r.
Dz. U. MZ 2020 r. poz. 9 - Obwieszczenie Ministra Zdrowia z dnia 13 lutego 2020 r. w sprawie wykazu produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych zagrożonych brakiem dostępności na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - na dzień 15 lutego 2020 r. -

Treść aktu dostępna na stronie http://dziennikmz.mz.gov.pl/#/legalact/2020/9/

 
 
12.02.2020r. - Zaproszenie na szkolenie ciągłe dla farmaceutów - 28 lutego 2020 r. w Zielonej Górze
Szanowni Państwo,

mamy przyjemność zaprosić Państwa na konferencję dla farmaceutów 28 lutego 2020 r. w hotelu Ruben, Al. Konstytucji 3 maja 1A.

Temat tegorocznego kursu to BEZPIECZEŃSTWO STOSOWANIA LEKÓW.

Podczas szkolenia przedstawione zostaną m.in. najnowsze doniesienia w zakresie terapii p/bólowej i przeziębieniowej, insulinooporności, status kannabinoidów oraz rozpoznawanie i zapobieganie błędom lekowym.

Wykłady poprowadzą: prof. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska, prof. Magdalena Bujalska-Zadrożny, prof. Marek Naruszewicz, mgr farm. Emilia Gąsińska.
 
 
10.02.2020r. - CSIOZ - e-recepta. Pytania i odpowiedzi
Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem dla pracowników medycznych i aptekarzy z odpowiedziami na pytania zadawane przez osoby wystawiające i realizujące e-recepty

https://csioz.gov.pl/e-zdrowie-p1/e-recepta/
 
 
10.02.2020r. - Komunikat Kamsoft w sprawie certyfikatu WSS
W związku z mijającym w dniu 15.02.2020 terminem ważności certyfikatu WSS Systemu P1, którym podpisywane są odpowiedzi Systemu Informacji Medycznej dotyczące e-Recept i DRR - CSIOZ opublikował nowy certyfikat ważny do 19.01.2022. Jednocześnie, 23 stycznia 2020 roku CSIOZ opublikował rekomendowaną procedurę weryfikacji zaufania do nowego certyfikatu, o czym można przeczytać w komunikacie https://ezdrowie.gov.pl/portal/artykul/aktualizacja-certyfikatu-p1-na-srodowisku-produkcyjnym.

Wymiana certyfikatu przez CSIOZ może nastąpić nawet kilka dni przed upływem terminu ważności starego certyfikatu. W celu zapewnienia ciągłości komunikacji apteki z SIM (pobieranie e-Recept, wysyłanie DRR), wymagana jest wcześniejsza aktualizacja systemu informatycznego KS-AOW do wersji co najmniej 2020.1.4.6. Od 3 lutego 2020 roku jest już dla Państwa dostępna wersja systemu KS-AOW, która uwzględnia wytyczne CSIOZ związane z weryfikacją zaufania do nowego certyfikatu. Brak aktualnej wersji systemu KS-AOW spowoduje, że apteka utraci możliwość komunikacji z systemem P1 a więc nie zrealizuje żadnej recepty – sytuacja będzie podobna do takiej, w której apteka traci dostęp do Internetu lub system SIM jest niedostępny.

W razie pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Państwa opiekunami serwisowymi. Zachęcamy także do oglądania najnowszych wiadomości poświęconych temu wątkowi w naszym nowym serwisie OSOZ News dostępnym bezpośrednio z systemu KS-AOW lub na stronie https://szkolenia.kamsoft.pl/osoz-news/
 
 
04.02.2020r. - Konieczność zgłoszenia do LOIA zatrudnianego w aptece farmaceuty emeryta lub rencisty
Lubuska Okręgowa Izba Aptekarska w Zielonej Górze uprzejmie przypomina o konieczności zgłoszenia do LOIA zatrudnienia w aptece każdego farmaceuty - emeryta lub rencisty, w każdym wymiarze godzin i w każdej formie zatrudnienia.
Farmaceuta wykonujący zawód musi figurować w Centralnym Rejestrze Farmaceutów. Farmaceuci zgłoszeni do LOIA jako emeryci, którzy zakończyli pracę zawodową i poprosili w związku z tym o zwolnienie ze składek - nie są w tym rejestrze wykazani. LOW NFZ weryfikuje podczas kontroli w aptece dane zatrudnianych farmaceutów z zapisem w CRF.
W przypadku braku farmaceuty w CRF, nie wiemy, jak zachowa się NFZ. Istnieje ryzyko, że właściciel apteki może ponieść poważne konsekwencje finansowe związane z refundacją za recepty zrealizowane przez "nieaktywnego" farmaceutę.

Każda dodatkowa praca przebywającego na emeryturze farmaceuty, musi być zgłoszona do LOIA.
« 1 2 3 4 5 6 7 ... 51 »
 
Copyright © 2006 Lubuska Okręgowa Izba Aptekarska Licznik: 2091571 projekt i realizacja: e-line Systemy Internetowe