Strona główna | Mapa serwisu | Poleć serwis znajomemu | Kontakt
 Strona główna
 Aktualności
 Siedziba LOIA
 Wykaz i skład organów LOIA
 Ciągłe szkolenia farmaceutów i specjalizacje
 Składki członkowskie
 Przepisy prawne
 Kodeks Etyki Aptekarza RP
 Zadania i zasady działania samorządu aptekarskiego
 NIA
 Biuletyn LOIA
 Wniosek o wydanie rękojmi - druk
 Linki
 Kontakt
 Legitymacja Farmaceuty LOIA
 Giełda pracy
19.10.2018r. - GIF - wspólne logo dla rozpoznania legalnej apteki internetowej
Główny Inspektorat Farmaceutyczny - 2018-10-19

Wspólne logo – czyli jak rozpoznać internetową aptekę istniejącą w rzeczywistości?
Coraz więcej zakupów dokonywanych jest przez internet. Kupujemy praktycznie wszystko – od butów, odzieży, perfum, po artykuły pierwszej potrzeby, a nawet leki. Jak sprawdzić czy strona internetowa to faktycznie strona apteki, a nie kogoś kto tylko aptekę udaje? Gdzie kupować leki „online”? Dlaczego lepiej unikać niesprawdzonych źródeł?
 
 
19.10.2018r. - Wykonania recept zawierających w swoim składzie etanol - Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Farmacji Aptecznej
KONSULTANT WOJEWÓDZKI W DZIEDZINIE FARMACJI APTECZNEJ
dr n. farm. Monika Zielińska-Pisklak

W związku z licznymi wątpliwościami odnośnie prawidłowego wykonania recept zawierających w swoim składzie etanol pragnę poinformować, iż:

Nieprawidłowości dotyczące wykonania leków recepturowych zawierających w swoim składzie etanol (roztwory do użytku zewnętrznego) dotyczą najczęściej błędnego odczytania stężenia etanolu na recepcie lub etanolu pro receptura dostępnego w aptece.
 
 
17.10.2018r. - Komunikat Naczelnej Izby Aptekarskiej w sprawie ustanowienia Osoby Odpowiedzialnej na gruncie XI wydania Farmakopei Polskiej

Komunikat Naczelnej Izby Aptekarskiej w sprawie ustanowienia Osoby Odpowiedzialnej na gruncie XI wydania Farmakopei Polskiej Naczelna Izba Aptekarska informuje, że Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (dalej: „Prezes URPL”) oraz Główny Inspektor Farmaceutyczny w odpowiedziach skierowanych do Prezes Naczelnej Izby Aptekarskiej – Pani Elżbiety Piotrowskiej-Rutkowskiej, podzielili stanowisko prezentowane przez Naczelną Izbę Aptekarską, iż Farmakopea Polska ma jedynie charakter informacyjny i nie możne stanowić podstawy do nakładania na przedsiębiorców prowadzących apteki bezwzględnego stosowania wskazówek określonych w nowym XI wydaniu Farmakopei Polskiej w monografii „Leki sporządzane w aptece”, w zakresie ustanawiania Osoby Odpowiedzialnej za zapewnienie jakości.

 
 
15.10.2018 r. - Zapraszamy na spotkania szkolenia z przedstawicielami CSIOZ w sprawie wdrożenia e-recepty - 25 października 2018 r. w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim

Spotkania odbędą się w dniu 25 października 2018 r. - czwartek:

1/ w Zielonej Górze o godz. 11:00 w Hotelu "Amadeus" przy ul. Jedności 87a ( polecamy skorzystanie z parkingu w Galerii Handlowej Carrefour przy ul. Dąbrówki 5 );

2/ w Gorzowie Wielkopolskim o godz. 14:00 w Hotelu "Fado" przy al. Kostytucji 3 Maja 12 ( polecamy skorzystanie z parkingu w Galerii Handlowej Askana przy al. Konstytucji 3 Maja 102).
 
 
11.10.2018 r. - 15 mln zł na informatyzację aptek dla wdrożenia e-Recepty
10 października br. odbyła się wspólna konferencja prasowa wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego oraz Elżbiety Piotrowskiej-Rutkowskiej, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej. W trakcie spotkania omówiono warunki deklaracji dotyczącej wsparcia finansowego dla aptek, niezbędnego do terminowego wdrożenia projektu e-Recepty.
 
 
11.10.2018r. - Nowy kurs na portalu szkoleniowym e-dukacja
Uprzejmie informuję, że na portalu e-dukacja udostępniono nowy kurs dla farmaceutów: „Produkty kosmetyczne, wybrane zagadnienia”

Kurs zawiera materiał prezentujący zagadnienia związane z pielęgnacją skóry i oferowany jest w ramach szkoleń ciągłych dla farmaceutów za 3 punkty szkoleniowe z puli punktów "twardych". Warunkiem zaliczenia kursu jest udzielenie prawidłowej odpowiedzi na 60% pytań w teście wypełnianym on-line.

Mgr farm Elżbieta Rząsa-Duran
Wiceprezes ORA w Krakowie

 
 
04.10.2018r. - Program Spotkania Aptekarzy - 13.10.2018 r. w Zielonej Górze w Hotelu "Grape Town" przy Al. Wojska Polskiego 79
Obrady -.................................................................................10:30-14:00

- Rozpoczęcie Spotkania - wystąpienie mgr Ryszarda Kiedrowskiego Prezesa ORA

- Wykład dr n. med. Stanisława Kosiorowskiego „Farmakoterapia
zaburzeń lipidowych w Polsce A.D. 2018. Czy tylko statyny.” ………..11:30-12:30
- Wykład dr n. farm. Hanny Bartylak „Receptura apteczna..…………12:30-13.30
 
 
01.10.2018r. - Zaproszenie firmy Aboca na posiedzenie naukowo-szkoleniowe w dniu 17.10.2018 r. w Zielonej Górze
Firma Aboca Polska ma zaszczyt zaprosić państwa na szkolenie pt.
Stosowanie świadomych decyzji terapeutycznych w obszarze samoleczenia na
przykładzie chorób przewodu pokarmowego i zaburzeń prostaty.

Posiedzenie szkoleniowe odbędzie się 17 października 2018 r. w godzinach: 16.30-19.00 w Hotelu Ruben przy Al. Konstytucji 3 Maja 1A w Zielone Górze.
 
 
27.09.2018r. - Komunikat Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 26.09.2018 r. w sprawie prawidłowego sprawozdawania w komunikacie LEK, danych dotyczących świadczeniodawcy (numer REGON) u którego wystawiono receptę refundowaną
Narodowy Fundusz Zdrowia informuje, że w związku ze zmianami wynikającymi z wprowadzenia z dniem 1 października 2017 r. realizacji świadczeń opieki zdrowotnej w ramach systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, w tym w szczególności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, w obiegu znajdują się recepty refundowane mogące zawierać identyfikator REGON, zarówno świadczeniodawcy który ma podpisaną umowę z Funduszem, jak i podwykonawcy który udzielił świadczenia zdrowotnego. Możliwe jest także wykazanie obu numerów identyfikacyjnych REGON jednocześnie (np. w nagłówku recepty). Realizacja wystawionych w ten sposób recept nie będzie kwestionowana.

 
 
26.09.2018r. - Zapraszamy na szkolenie ciągłe - wykłady, w Zielonej Górze w dniu 18.10.2018 r.
Lubuska Okręgowa Izba Aptekarska w Zielonej Górze i Spółka Bayer zapraszają do udziału w posiedzeniu naukowo – szkoleniowym w ramach ciągłego szkolenia dla farmaceutów.

Posiedzenie odbędzie się w dniu

18 października 2018 r. w Zielonej Górze przy ul. Batorego 71, w sali konferencyjnej Okręgowej Izby Lekarskiej, w godz. 18:15 - 20:00 ( czwartek).

« 1 ... 5 6 7 8 9 ... 56 »
 
Copyright © 2006 Lubuska Okręgowa Izba Aptekarska Licznik: 1833111 projekt i realizacja: e-line Systemy Internetowe