Strona główna | Mapa serwisu | Poleć serwis znajomemu | Kontakt
 Strona główna
 Aktualności
 Wykaz i skład organów LOIA
 Ciągłe szkolenia farmaceutów i specjalizacje
 Składki członkowskie
 Przepisy prawne
 Kodeks Etyki Aptekarza RP
 NIA
 Biuletyn LOIA
 Wniosek o wydanie rękojmi - druk
 Linki
 Kontakt
 Legitymacja Farmaceuty LOIA
 Giełda pracy
10.03.2020r. - Nowe szkolenie na portalu e-dukacja

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że na portalu e-dukacja udostępniono szkolenie: „Keytruda w leczeniu czerniaka”. Szkolenie oferowane jest w ramach szkoleń ciągłych dla farmaceutów za 2 punkty szkoleniowe z puli punktów "miękkich".

Warunkiem zaliczenia jest udzielenie pozytywnej odpowiedzi na 60% pytań w teście wypełnianym on-line.

Prezes ORA w Krakowie
Elżbieta Rząsa-Duran

 
 
05.03.2020r. - Nowe szkolenia na portalu e-dukacja
Portal e-dukacja informuje o udostępnieniu nowych szkoleń:

1/„Wypadanie włosów – przyczyny i metody zapobiegania”. Szkolenie oferowane jest w ramach szkoleń ciągłych dla farmaceutów za 2 punkty szkoleniowe z puli punktów "miękkich".
Warunkiem zaliczenia jest udzielenie pozytywnej odpowiedzi na 60% pytań w teście wypełnianym on-line.

2/ „Jak pomóc pacjentom ze zgagą”. Szkolenie oferowane jest w ramach szkoleń ciągłych dla farmaceutów za 2 punkty szkoleniowe z puli punktów "miękkich".
Warunkiem zaliczenia jest udzielenie pozytywnej odpowiedzi na 60% pytań w teście wypełnianym on-line.

 
 
03.02.2020r. - Koronawirus - materiały dla farmaceutów z NIA
Drodzy Farmaceuci,

w związku z nadzwyczajną sytuacją potencjalnego rozwoju epidemii koronawirusa przesyłamy materiały przygotowane przez zespół Naczelnej Izby Aptekarskiej zawierające informacje na temat wirusa, choroby COVID-19 oraz zaleceń odnośnie postępowania oraz udzielania informacji pacjentom odwiedzającym apteki. Wszystkie informacje zostały zatwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia oraz Główny Inspektorat Farmaceutyczny.

Jednocześnie NFZ rozpoczął dystrybucję plakatów zawierających szczegółowe informacje dla pacjentów. W skład materiałów wchodzą:

Zalecenia GIS dla farmaceutów
Najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami przygotowane na
podstawie zaleceń WHO, ECDC oraz FIP
Listę oddziałów zakaźnych z podziałem na województwa
Projekt plakatów w wersji do wydruku kolorowego i czarno-białego.
 
 
02.03.2020r. - Zapraszamy na szkolenie ciągłe dla farmaceutów - 27 marca 2020 r. w Gorzowie Wielkopolskim
Lubuska Okręgowa Izba Aptekarska w Zielonej Górze, Aptekarska Szkoła Zarządzania i Naczelna Izba Aptekarska zapraszają na konferencję w ramach ciągłego szkolenia dla farmaceutów:
* "Nowelizajca antywywozowa"
* "E-recepta aktualny stan prawny w praktyce aptecznej".
Prelegentem będzie pan mgr farm. Marian Witkowski ( Naczelna Rada Aptekarska).

Konferencja odbędzie się w dniu 27 marca 2020 r. w Gorzowie Wielkopolskim, w Hotelu QUBUS przy ul. Orląt Lwowskich 3, o godz. 17:00.
Udział w konferencji jest bezpłatny, premiowany 4 punktami edukacyjnymi miękkimi - wymagany podpis na liście obecności.
Zapisy prowadzi biuro izby: email loia_zg@interia.pl, zielona-gora@oia.org.pl lub tel. 68 327 09 74.

 
 
02.03.2020r. - Koronawirus - komunikat LOW NFZ - akcja informacyjna w aptekach
ABC postępowania przy podejrzeniu zakażenia koronawirusem.
28-02-2020

Specjalne plakaty z instrukcją postępowania przy podejrzeniu zakażenia koronawirusem trafią już wkrótce do aptek na terenie całego kraju.

Z plakatów pacjenci dowiedzą się, co powinni zrobić gdy pojawi się u niego gorączka, kaszel, duszności, czy problemy z oddychaniem, a także co należy zrobić by zapobiec infekcji, albo ją zwalczyć.

Plakaty, które powstały przy współudziale Naczelnej Izby Aptekarskiej, będą dystrybuowane przez Oddziały Wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia. Są one również do samodzielnego pobrania na stronie internetowej Centrali oraz Oddziałów Wojewódzkich NFZ.

 
 
02.03.2020r. - Dz. U. MZ 2020 r. poz. 14 - Obwieszczenie Ministra Zdrowia z dnia 28 lutego 2020 r. o sprostowaniu błędu
- dotyczy obwieszczenia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych - ustalonego na dzień 1 marca 2020 r. (Dz. U. MZ 2020 r. poz. 11 ).

Treść obwieszczenia na stronie http://dziennikmz.mz.gov.pl/#/legalact/2020/14/
 
 
28.02.2020r. - V Jubileuszowe Mistrzostwa Polski Farmaceutów w Raftingu - 15-17 maja 2020 r. w Krakowie

Szanowni Państwo!

W dniach 15 – 17 maja 2020 r. Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie organizuje V Jubileuszowe Mistrzostwa Polski Farmaceutów w Raftingu.

Zawody odbędą się na torze Krakowskiego Klubu Kajakowego przy ul. Kolnej 2 w Krakowie. Baza noclegowa jest również w Ośrodku Sportu i Rekreacji "Kolna" (http://kolna.pl/).

Zapraszamy wszystkie OIA do wystawiania swoich reprezentacji. Zawody rozegrane zostaną w kategorii: O Puchar Prezesa NIA. Załoga pontonu składa się z co najmniej 3 farmaceutów i sternika z Ośrodka "Kolna". Każda Izba może wystawić po jednej załodze: męskiej, kobiecej i mieszanej. Równocześnie "Przyjaciele Farmacji" będą walczyć w kategorii O Puchar Prezesa OIA Kraków.
 
 
20.02.2020r. - Zaproszenie dla farmaceutów, studentów farmacji, techników farmaceutycznych, właścicieli aptek na sympozjum rekolekcyjne, które odbędzie się w dniach 13-15 w Porszewicach koło Łodzi
Szanowni Państwo!

Zapraszamy farmaceutów, studentów farmacji, techników farmaceutycznych, właścicieli aptek na sympozjum rekolekcyjne, które odbędzie się w dniach 13-15 marca 2020 roku w Porszewicach koło Łodzi, w Ośrodku Konferencyjno-Rekolekcyjnym Archidiecezji Łódzkiej (Porszewice 24C, 95-200 Pabianice). W programie wyjazd do do Katedry Łódzkiej i miejsc związanych z św. Faustyną Kowalską. Rekolekcje poprowadzi: ks. prał. Juliusz Lasoń.

W ramach rekolekcji odbędzie się sympozjum rekolekcyjne pt. Suplementy diety - spojrzenie krytyczne, w ramach którego odbędą się wykłady:
Działanie suplementów diety na organizm człowieka – dr Michał Karbownik (UM Łódź)
Etyczne aspekty sprzedaży i stosowania suplementów diety – ks. Szymon Kierkiewicz (mgr farm. i mgr lic. teologii)

Szczegóły na naszej stronie internetowej:
https://sfkp.pl/diecezja,lodzka.html
Program szczegółowy: https://sfkp.pl/userfiles/Plan_Rekolekcji_13-15.03.2020.pdf
Plakat: https://sfkp.pl/userfiles/Plakat_Porszewice_2020.pdf
Zapisy: https://sfkp.pl/zapisy.html
 
 
19.02.2020r. - Komunikat Centrali NFZ z dnia 18.02.202 r. dot. elektronicznych zestawień refundacyjnych
Narodowy Fundusz Zdrowia, realizując postulaty środowiska aptekarskiego informuje, że w związku ze zmianami w systemie informatycznym polegającymi na wprowadzeniu nowych funkcji i udogodnień dla aptek/punktów aptecznych, które są kolejnym etapem prac związanych z możliwością przekazywania uzgodnionego zestawienia zbiorczego w postaci elektronicznej, umożliwia się przesyłanie zestawienia zbiorczego za pomocą SZOI (od dnia 17 lutego 2020 r.) lub Portalu Świadczeniodawcy (od dnia 25 lutego 2020 r.).

Uzgodnione zestawienie zbiorcze/korekta uzgodnionego zestawienia zbiorczego, tj. załącznik Nr 3 wzorów komunikatów elektronicznych (wersja 2.5 i kolejne), obowiązujący od kwietnia 2018 roku można podpisać przy użyciu podpisu kwalifikowanego lub ePUAP oraz przekazać do właściwego oddziału wojewódzkiego NFZ. W przypadku składania wielu podpisów kwalifikowanych na jednym dokumencie należy potwierdzić u dostawcy podpisu możliwość równoległego i prawidłowego podpisywania dokumentu.

Zatwierdzanie uzgodnionego zestawienia zbiorczego w postaci elektronicznej będzie procedowane po przekazaniu skanów dokumentów, wynikających z § 13 ust. 5 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 kwietnia 2018 r. w sprawie recept (Dz. U. z 2018 r. poz. 745 z póżn. zm.) i pozytywnej weryfikacji dokumentu przez operatora oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Zgodnie z art. 45 ust. 5 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 784 z późn. zm.) apteki przekazują do właściwego oddziału wojewódzkiego Funduszu uzgodnione zestawienie zbiorcze w postaci papierowej lub elektronicznej, stanowiące podstawę refundacji.

Źródło: Departament Gospodarki Lekami
https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/komunikat-dgl,7588.html


 
 
19.02.2020r. - Dz. U. MZ 2020 r. poz. 12 - Obwieszczenie Ministra Zdrowia z dnia 18 lutego 2020 r. w sprawie wykazu leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, dla których ustalono urzędową cenę zbytu - ustalonego na dzień 1 marca
Treść aktu dostępna na stronie: http://dziennikmz.mz.gov.pl/#/legalact/2020/12/
« 1 ... 5 6 7 8 9 ... 58 »
 
Copyright © 2006 Lubuska Okręgowa Izba Aptekarska Licznik: 2214640 projekt i realizacja: e-line Systemy Internetowe