Strona główna | Mapa serwisu | Poleć serwis znajomemu | Kontakt
 Strona główna
 Aktualności
 Wykaz i skład organów LOIA
 Ciągłe szkolenia farmaceutów i specjalizacje
 Składki członkowskie
 Przepisy prawne
 Kodeks Etyki Aptekarza RP
 NIA
 Biuletyn LOIA
 Wniosek o wydanie rękojmi - druk
 Linki
 Kontakt
 Legitymacja Farmaceuty LOIA
 Giełda pracy
02.09.2019r. - Wykaz leków refundowanych obowiązujący z dniem 1 września 2019 r.
Dziennik Urzędowy Ministra Zdrowia 2019 r. poz. 65 - Obwieszczenie Ministra Zdrowia z dnia 30 sierpnia 2019 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych - ustalonego na dzień 1 września 2019 r.

Link do treści obwieszczenia: http://dziennikmz.mz.gov.pl/#/legalact/2019/65/

 
 
27.08.2019r. - Nowy kurs na portalu e-dukacja „Opieka farmaceutyczna w cukrzycy”
Uprzejmie informuję, że na portalu e-dukacja udostępniony został kurs szkoleniowy obejmujący zagadnienia:

Informacje wstępne o cukrzycy.
Wykrywanie i rozwiązywanie problemów lekowych związanych z cukrzycą: informacje ogólne, studium przypadku, przykłady. Przykłady systemów klasyfikacji. Plan opieki farmaceutycznej: informacje ogólne, cele leczenia, rola farmaceuty w zespole diabetologicznym. Monitorowanie stanu zdrowia w cukrzycy: wybrane aspekty metabolizmu glukozy w ustroju człowieka, stosowanie insuliny, prawidłowy pomiar glikemii. Edukacja pacjenta.
Dokumentowanie opieki farmaceutycznej dla pacjenta z cukrzycą.
Celem kursu jest przybliżenie wiedzy z zakresu prowadzenia opieki dla pacjentów z cukrzycą.
Kurs oferowany jest w ramach szkoleń ciągłych dla farmaceutów za 10 punktów szkoleniowych z puli punktów "TWARDYCH". Warunkiem zaliczenia kursu jest udzielenie pozytywnej odpowiedzi na 60% pytań w teście wypełnianym on-line. Certyfikaty dostępne są do samodzielnego druku natychmiast po zaliczeniu szkolenia. Partnerem kursu jest Roche Diabetes Care Polska sp. z o.o.

Wiceprezes ORA w Krakowie
Elżbieta Rząsa-Duran

 
 
26.08.2019r. - Projekt obwieszczenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, który wejdzie w życie 1 września 2019 r.

Treść projektu dostępna na stronie:

https://www.gov.pl/web/zdrowie/projekt-obwieszczenia-ministra-zdrowia-w-sprawie-wykazu-refundowanych-lekow-srodkow-spozywczych-specjalnego-przeznaczenia-zywieniowego-oraz-wyrobow-medycznych-ktory-wejdzie-w-zycie-1-wrzesnia-2019-r
 
 
20.08.2019 r. - Dziennik Ustaw RP 2019 r. poz. 1555 - Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 2 sierpnia 2019 r. w sprawie zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne oraz zlecenia naprawy wyrobu medycznego
W załączniku nr 1 do rozporządzenia przedstawiono wzór zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne.

Treść aktu dostępna na stronie: http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2019/1555
 
 
20.08.2019r. - Dziennik ustaw RP 2019 poz. 1542 - zmiana Ustawy - Prawo farmaceutyczne
Informujemy o opublikowaniu w Dzienniku Ustaw RP 2019 r. poz. 1542 - Ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne.

Treść aktu dostępna na stronie: http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2019/1542/1 

 
 
19.08.2019 r. - - Naczelna Izba Aptekarska o projekcie ustawy o zawodzie farmaceuty
Ustawa o zawodzie farmaceuty, to jedna z najbardziej oczekiwanych przez środowisko regulacji. Jej celem jest wprowadzenie do aptek dodatkowych usług dla pacjentów oraz określenie czym jest opieka farmaceutyczna i na jakich zasadach może być prowadzona. Przepisy formułują również obowiązki i uprawnienia farmaceuty w systemie ochrony zdrowia. Uwagi do projektu ustawy przedstawiła Naczelna Izba Aptekarska.
 
 
06.08.2019r. - NIA - „Po pierwsze farmaceuta” – włącz się w kampanię i promuj zawód razem z nami!

Farmaceuto! Jeśli chcesz, aby materiały informacyjne dotyczące kampanii: „Po pierwsze farmaceuta” znalazły się w twojej aptece – skontaktuj się z nami!

Ulotki informacyjne dla pacjentów oraz raport: „Farmaceuta w Polsce. Ogólnopolskie badania wizerunkowe 2019” stanowią część kampanii zainicjowanej przez Naczelną Izbę Aptekarską i Fundację Aflofarm.

„Po pierwsze farmaceuta” to inicjatywa, która ma za zadanie wzmocnić wizerunek zawodu farmaceuty w Polsce. Punktem wyjścia kampanii były ogólnopolskie badania przeprowadzone przez niezależną agencję badawczą Biostat. To pierwsze tak kompleksowe badanie, w którym wzięli udział nie tylko farmaceuci, lecz również pacjenci.

 
 
05.08.2019r. - Aplikacja mObywatel umożliwia realizację e-Recepty
Nowa funkcja mObywatela umożliwia realizację e-Recepty

Aplikacja mObywatel właśnie wzbogaciła się o nowy element. Za jej pośrednictwem apteki mogą zrealizować eReceptę. Na razie dostępna jest jedynie wersja dla Androida, ale niedługo powinna pojawić się też w wersji na iOS.

eRecepta jest częścią Internetowego Konta Pacjenta (IKP; pacjent.gov.pl). Dzięki tej funkcji w aplikacji mObywatel możemy pobierać i realizować recepty wystawione przez naszego lekarza. Oprócz własnych recept, możemy też realizować recepty naszych dzieci oraz innych osób, od których otrzymamy pełnomocnictwo. Po kliknięciu w receptę aplikacja wyświetla jej szczegółowe dane, w tym status i informacje o lekach.

 
 
01.08.2019r. - Kontrole NFZ w aptekach w I kwartale 2019 r. - informacja o wynikach kontroli przeprowadzonych przez oddziały wojewódzkie NFZ w aptekach w I kwartale 2019 r.
W I kwartale 2019 roku oddziały wojewódzkie NFZ przeprowadziły łącznie 204 postępowania kontrolne w aptekach. Z tego 187 kontroli zakończyło się przekazaniem zaleceń pokontrolnych (czytaj również: Od 1 czerwca nowe zasady kontroli NFZ w aptekach. Co się zmienia?). W 45 przypadkach nie stwierdzono nieprawidłowości w zakresie realizacji recept refundowanych. Pozostałe kontrole NFZ zakończyły się wystosowaniem do aptek zaleceń pokontrolnych z negatywną oceną (79 postępowań) lub pozytywną i jednoczesnym wskazaniem uchybień, nieprawidłowości (94 postępowań).
 
 
31.07.2019r. - Z ogromnym smutkiem żegnamy magister farmacji Reginę Horodko z Gorzowa Wielkopolskiego
Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 24 lipca 2019 r. zmarła w wieku 68 lat
magister farmacji Regina Horodko,
długoletni kierownik i właściciel apteki "Aspirynka" w Gorzowie Wielkopolskim.

Uroczystości pogrzebowe już się odbyły.

Lubuska Okręgowa Izba Aptekarska w Zielonej Górze składa Rodzinie i Przyjaciołom Naszej Koleżanki serdeczne wyrazy współczucia.
« 1 ... 5 6 7 8 9 ... 51 »
 
Copyright © 2006 Lubuska Okręgowa Izba Aptekarska Licznik: 2091691 projekt i realizacja: e-line Systemy Internetowe