Strona główna | Mapa serwisu | Poleć serwis znajomemu | Kontakt
 Strona główna
 Aktualności
 Wykaz i skład organów LOIA
 Ciągłe szkolenia farmaceutów i specjalizacje
 Składki członkowskie
 Przepisy prawne
 Kodeks Etyki Aptekarza RP
 NIA
 Biuletyn LOIA
 Wniosek o wydanie rękojmi - druk
 Linki
 Kontakt
 Legitymacja Farmaceuty LOIA
 Giełda pracy
 Giełda pracy - regulamin zamieszczania ogłoszeń
08.12.2020r. - Staże dla farmaceutów - rekrutacja 2020
Drodzy Farmaceuci, Koleżanki i Koledzy,

jest mi niezmiernie miło poinformować, że już po raz czwarty polscy farmaceuci będą mieli możliwość pogłębiania specjalistycznej klinicznej wiedzy w hiszpańskich uniwersyteckich aptekach szpitalnych w ramach Międzynarodowego Programu Staży Zawodowych dla polskich farmaceutów organizowanego przez Naczelną Izbę Aptekarską we współpracy z Sociedad Española de Farmacia Hospitalaria.
 
 
04.12.2020r. - Farmakopea Polska wyd. XII 2020
DZ. URZ. URPLWMIPB 2020 r. poz. 1 - Komunikat nr 1 Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych z dnia 1 grudnia 2020 r. w sprawie daty, od której obowiązują wymagania określone w części podstawowej Farmakopei Polskiej wydanie XII.

Treść komunikatu na stronie: http://dziennik.urpl.gov.pl/legalact/2020/1/

Informacja Prezesa Urzędu o części podstawowej FP wyd. XII: http://urpl.gov.pl/pl/informacja-prezesa-urz%C4%99du-z-dnia-1-grudnia-2020-r-o-cz%C4%99%C5%9Bci-podstawowej-farmakopei-polskiej-wydanie

 
 
30.11.2020r. - NIA: Ustawa o zawodzie farmaceuty przyjęta przez Senat RP z poprawkami
26 listopada br. podczas 18. plenarnego posiedzenia Senatu RP, odbyła się debata dotycząca procedowanej ustawy o zawodzie farmaceuty. Projekt wraz z poprawkami skierowała do Senatu Komisja Zdrowia. Zgodnie z przyjętym porządkiem obrad, głosowanie projektu odbyło się 27 listopada br. Za przyjęciem regulacji głosowało 95 senatorów, 1 był przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu.
 
 
27.11.2020r. - Ministerstwo Zdrowia - Akcja informacyjna w aptekach - koronawirus
Rusza kolejna akcja informacyjna mająca na celu przypomnienie zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas pandemii COVID-19. Do aptek w całej Polsce trafią plakaty z instrukcją postępowania przy podejrzeniu zakażenia koronawirusem.

Z plakatów pacjent dowie się, co powinien zrobić, gdy pojawi się u niego gorączka, kaszel, duszności, utrata węchu lub smaku, a także co należy zrobić, by zapobiec infekcji, albo ją zwalczyć.

Akcja informacyjna ma także przypomnieć pacjentom, że brak dolegliwości może uśpić naszą czujność i sprawić, że nieświadomie będziemy zarażać innych. Dlatego na przygotowanych przez Ministerstwo Zdrowia plakatach znalazła się informacja przypominająca zasadę DDMA+W.

D jak dystans

 
 
16.11.2020r. - Apel o poparcie projektu Ustawy o zawodzie farmaceuty
Szanowni Państwo!
Koleżanki i Koledzy Farmaceuci!

Na ustawę o zawodzie czekamy już trzydzieści lat... To bardzo ważne, żeby nasze prawa, obowiązki i kompetencje, nasza odpowiedzialność i NIEZALEŻNOŚĆ były jasno i prawnie określone. Z niewiadomych przyczyn, których możemy się domyślać – nasza ustawa budzi ogromne emocje. Pojawiają się fałszywe informacje i próby skłócenia środowiska. Bardzo Państwa proszę o racjonalne podejście do sprawy. Nie dajmy się zmanipulować nieżyczliwym głosom. Szukajmy prawdziwych informacji. Dla przykładu niezależny w swoich decyzjach lekarz nie budzi grozy, a raczej zaufanie...
 
 
29.10.2020r. - NIA: Sejm przyjął projekt ustawy o zawodzie farmaceuty
28 października br. podczas 20. posiedzenia Sejmu, odbyło się trzecie czytanie projektu ustawy o zawodzie farmaceuty. Za przyjęciem regulacji głosowało 254 posłów, przeciw było 13, a 174 wstrzymało się od głosu. Projekt trafi teraz pod obrady Senatu, który zajmie się jego dalszym procedowaniem.

Procedowana ustawa ma umożliwić farmaceutom świadczenie dodatkowych usług na rzecz pacjentów, takich jak m.in. przeglądy lekowe, obsługa glukometrów i inhalatorów czy profesjonalne doradztwo w przypadku wystąpienia drobnych dolegliwości zdrowotnych. Celem regulacji ma być także efektywniejsze wykorzystanie potencjału 30 tys. farmaceutów oraz aptek, jako placówek ochrony zdrowia.
 
 
23.10.2020r. - Obwieszczenie Ministra Zdrowia z dnia 21 października 2020 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych - ustalony na dzień 1 listopada 2020 r.
Dz. U. MZ 2020 r. poz. 88
Treść aktu dostępna na stronie: http://dziennikmz.mz.gov.pl/#/legalact/2020/88/

- Obwieszczenie Ministra Zdrowia z dnia 21 października 2020 r. w sprawie wykazu leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, dla których ustalono urzędową cenę zbytu - ustalonego na dzień 1 listopada 2020 r. - Dz. U. MZ 2020 r. poz. 89

Treść aktu na stronie: http://dziennikmz.mz.gov.pl/#/legalact/2020/89/
 
 
20.10.2020r. - Zaproszenie na webinar: Rola farmaceuty w świetle europejskich wytycznych leczenia zapalenia zatok przynosowych (EPOS 2020)
Zapraszamy Państwa na webinar - 22.X.2020 (czwartek) - godz. 20.00 organizatorem jest firma BIONORICA pod patronatem Zachodniopomorskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej

Szkolenie przeprowadzi: dr n. farm. Marek Malinowski - "Rola farmaceuty w świetle europejskich wytycznych leczenia zapalenia zatok przynosowych (EPOS 2020)"

Za udział przyznane zostaną 2 pkt edukacyjne
Informacje i rejestracja: https://tinyurl.com/y3tm3vyf

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !
informacje: http://www.zoia.szczecin.pl/news/1741/zoia-bionorica-zaprasza-na-webinar-2210.html
 
 
20.10.2020r. - Komunikat MZ - Recepty: objaśnienia dot. OW NFZ

W związku ze zniesieniem obowiązku określania na receptach identyfikatora oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia wyjaśniamy, że zarówno wpisanie na recepcie jednego z 16 możliwych dwucyfrowych identyfikatorów OW NFZ na dotychczasowych zasadach, jak i pozostawienie tego pola niewypełnionego, powinno skutkować realizacją recepty zgodnie z uprawnieniem pacjenta do refundacji.

Wyłącznie zaznaczenie przez osobę uprawnioną na recepcie znaku „X” albo 100% powinno skutkować realizacją recepty pełnopłatnie.

Jeżeli na recepcie w polu na identyfikator OW NFZ wpisane zostanie – przez osobę uprawnioną (wystawiającą receptę) – oznaczenie „X” albo 100%, recepta zostanie zrealizowana pełnopłatnie nawet, jeżeli w przestrzeni recepty przeznaczonej na wpisanie pozycji leku, przy tej pozycji leku, zostanie wpisana odpłatność wynikająca z obwieszczenia refundacyjnego.
 
 
15.10.2020r. - Zapraszamy do udziału w projekcie edukacyjnym dla farmaceutów na platformie www.stworzonedlaframaceuty.pl
Projekt składa się z cyklu 4 wykładów z zakresu pediatrii „Opieka farmaceuty nad małym pacjentem” i jest realizowany przez firmę UPS Zdrowie pod patronatem Naczelnej Izby Aptekarskiej oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Za udział w wykładach on-line farmaceuta otrzymuje 8 pkt edukacyjnych miękkich (4x2pkt).

Więcej informacji na stronie: https://www.stworzonedlafarmaceuty.pl/w-trosce-o-dziecko

Zachęcamy do udziału w szkoleniach on-line i realizację obowiązku ciągłych szkoleń farmaceutów.
« 1 ... 3 4 5 6 7 ... 66 »
 
Copyright © 2006 Lubuska Okręgowa Izba Aptekarska Licznik: 2427734 projekt i realizacja: e-line Systemy Internetowe