Strona główna | Mapa serwisu | Poleć serwis znajomemu | Kontakt
 Strona główna
 Aktualności
 Wykaz i skład organów LOIA
 Ciągłe szkolenia farmaceutów i specjalizacje
 Składki członkowskie
 Przepisy prawne
 Kodeks Etyki Aptekarza RP
 NIA
 Biuletyn LOIA
 Wniosek o wydanie rękojmi - druk
 Linki
 Kontakt
 Legitymacja Farmaceuty LOIA
 Giełda pracy
28.05.2020r. - URPLWMiPB - testy na SARS-CoV-2 nie mogą być w ofercie aptek
Szanowna Pani Prezes

Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych powziął informacje, że poprzez serwis KtoMaLek.pl, w ramach którego użytkownik ma możliwość sprawdzenia dostępności i dokonania rezerwacji wybranego przez siebie produktu w Aptekach, w wielu aptekach dostępne są testy stosowane w diagnostyce zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Prezes Urzędu informuje, że obecne wszystkie testy stosowane w diagnostyce zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 przeznaczone są do używania wyłącznie przez użytkowników profesjonalnych, czyli zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 26 ustawy z dnia 20 maja 2010 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2020 r. poz. 186) przez osoby będące świadczeniodawcą lub zatrudnione u świadczeniodawcy, posiadające wiedzę lub doświadczenie zawodowe, które umożliwiają im używanie wyrobu zgodnie z jego przeznaczeniem.
 
 
28.05.2020 r. - Dz. U. 2020 r. poz. 944 - tekst jednolity ustawy - Prawo farmaceutyczne
Informujemy o ukazaniu się w Dz. U. 2020 poz. 944 Obwieszczenia Marszałka Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 15 maja 2020 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy - Prawo farmaceutyczne.

Treść aktu na stronie http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/944
 
 
26.05.2020r. - Zmiany w przepisach dotyczących odpadów i gospodarki opakowaniami i odpadami opakowaniowymi - sprawozdanie za 2019 rok

Za Okręgową Izbą Aptekarską w Warszawie informujemy, że ustawą z dnia 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirus SARS-CoV-2 wprowadzono zmiany w przepisach o odpadach oraz o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi, z zakresu działania podmiotów prowadzących apteki.

W ustawie z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach uchylono art. 236a ust. 3, który zobowiązywał podmioty prowadzące ewidencję papierową do wprowadzenia informacji zawartych w tej ewidencji do BDO. Dzięki tej zmianie podmioty prowadzące ewidencję w formie papierowej nie będą musiały uzupełniać tych danych w BDO, co zmniejszy obciążenie tych podmiotów.
 
 
25.05.2020r. - Wystawianie recept pro auctore i pro familia przez farmaceutów -krok-po-kroku przewodnik techniczny
Dzięki uprzejmości Podkarpackiej Okręgowej Izby Aptekarskiej w Rzeszowie, udostępniamy przewodnik techniczny dot. wystawiania przez farmaceutów recept pro auctore i pro familia

https://oia.waw.pl/wp-content/uploads/2020/05/gabinet-98029555.pdf
 
 
26.05.2020r. - LOIA uruchomiła infolinię dla pacjentów - 884 909 823, we wtorki i czwartki w godzinach od 10 do 12 i 18 do 20.
Za jej pośrednictwem każdy może porozmawiać z farmaceutą bez wychodzenia z domu - wyjaśnia pani Prezes Daria Wielogórska-Rutka. Chodzi między innymi o rozwianie wątpliwości związanych z przyjmowaniem leków.
– Najczęściej farmaceuci mają jakichś swoich zaufanych farmaceutów, swoje apteki, do których chodzą i stamtąd czerpią informacje, porady. Ale teraz, kiedy na przykład byliśmy obsługiwani przez okienko nocne, albo przez szyby gdzie staliśmy w dużej odległości… Nie są to warunki sprzyjające nawiązaniu takiej bliższej relacji czy intymności i osobistej rozmowie. W związku z tym zrodził się taki pomysł, by pacjent mógł dłużej porozmawiać. Jeżeli ma jakieś problemy związane z zażywaniem leków, z łączeniem tego z jedzeniem, martwi się jak zrealizować e-receptę, w ogóle chciałby jakoś zadbać o swoje zdrowie, a ilość leków, które przyjmuje go niepokoi.

Jeśli zaistnieje taka potrzeba, Izba zwiększy liczbę godzin dyżurów specjalistów
 
 
21.05.2020r. - Zaproszenie na bezpłatny webinar - 26 maja 2020 r. godz. 19:00
Uprzejmie informujemy, że w dnu 26 maja o godz. 19.00 odbędzie się kolejny webinar organizowany przez Aptekarską Szkołę Zarządzania pod patronatem Naczelnej Izby Aptekarskiej:
"Obecne trudności w aptekach, spadki obrotowe. Poszukiwanie rozwiązań, środki zaradcze, wskazówki dla kierowników i pracowników aptek."
Prelegent - dr n. farm. Mikołaj Konstanty - Prezes OIA w katowicach

Link do rejestracji:
https://aptekarska.clickmeeting.pl/obecne-trudnosci-w-aptekach-spadki-obrotowe-rozwiazania-srodki-zaradcze-wskazowki-/register

UWAGA - WAŻNE INFORMACJE:
Rejestracja jest bez ograniczeń, natomiast ilość miejsc w pokoju webinarowym ograniczona. O udziale decyduje kolejność wejścia do pokoju webinarowego, a nie kolejność rejestracji.
Za udział w webinarze przyznajemy certyfikat na 2 punkty edukacyjne miękkie (patronat Naczelnej Izby Aptekarskiej).
 
 
15.05.2020r. - portal e-Zdrowie: Komunikat dot. recepty refundowanej wystawianej przez farmaceutów
Recepty refundowane

Ze względów technicznych prosimy, aby recepty refundowane pro auctore i pro familiae wystawiane przez farmaceutów nie były realizowane w dniu dzisiejszym.

Realizacja takiej recepty w dniu 15.05.2020 roku skutkować będzie problemem z jej refundacją.

Recepty pełnopłatne
Jednocześnie informujemy, że recepty pełnopłatne można realizować bez przeszkód.

Za utrudnienia przepraszamy.

Odnośnik do komunikatu:
https://ezdrowie.gov.pl/portal/artykul/komunikat-dot-recepty-refundowanej-wystawianej-przez-farmaceutow
 
 
15.05.2020 r. - Uchwała NRA w sprawie dyżurów aptek ogólnodostępnych podczas epidemii koronawirusa SARS-CoV-2
Naczelna Rada Aptekarska podjęła uchwałę w sprawie zasad i warunków pełnienia dyżurów aptek ogólnodostępnych w porze nocnej, niedziele i święta oraz inne dni wolne od pracy w związku z epidemią SARS-CoV-2.

Treść uchwały dostępna na stronie
https://www.nia.org.pl/2020/05/14/uchwala-nra-w-sprawie-dyzurow-aptek-ogolnodostepnych-podczas-epidemii-koronawirusa-sars-cov-2/

 
 
14.05.2020 r. - 14 maja 2020 roku - Międzynarodowy Dzień Farmaceuty
Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy Farmaceuci!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Farmaceuty, w tych trudnych czasach,
życzę Państwu
wytrwałości, nadziei, optymizmu, satysfakcji z pracy, zdrowia
oraz niegasnącego zapału w służbie choremu człowiekowi!

Daria Wielogórska-Rutka
Prezes
Okręgowej Rady Aptekarskiej
w Zielonej Górze

Zielona Góra, dnia 14 maja 2020 r.
 
 
14.05.2020r. - Wizyty przedstawicieli medycznych i handlowych w aptekach ogólnodostępnych w czasie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 - Stanowisko Naczelnej Rady Aptekarskiej
Biorąc pod uwagę szczególne okoliczności związane z epidemią COVID-19, Naczelna Rada Aptekarska stoi na stanowisku, że wizyty przedstawicieli medycznych i handlowych w aptekach ogólnodostępnych nie powinny się w tym czasie odbywać.

Pełna treść stanowiska dostępna jest na stronie
https://www.nia.org.pl/2020/05/13/wizyty-przedstawicieli-medycznych-i-handlowych-w-aptekach-ogolnodostepnych-w-czasie-epidemii-sars-cov-2-stanowisko-naczelnej-rady-aptekarskiej/


Pełna treść stanowiska dostępna jest w załączniku
« 1 2 3 4 5 6 7 ... 57 »
 
Copyright © 2006 Lubuska Okręgowa Izba Aptekarska Licznik: 2181705 projekt i realizacja: e-line Systemy Internetowe