Strona główna | Mapa serwisu | Poleć serwis znajomemu | Kontakt
 Strona główna
 Aktualności
 Siedziba LOIA
 Wykaz i skład organów LOIA
 Ciągłe szkolenia farmaceutów i specjalizacje
 Składki członkowskie
 Przepisy prawne
 Kodeks Etyki Aptekarza RP
 Zadania i zasady działania samorządu aptekarskiego
 NIA
 Biuletyn LOIA
 Wniosek o wydanie rękojmi - druk
 Linki
 Kontakt
 Legitymacja Farmaceuty LOIA
 Giełda pracy
30.08.2018 r. - Wykaz leków z ustaloną urzędową ceną zbytu - na dzień 1 września 2018 r.
Dziennik Urzędowy Ministra Zdrowia 2018 r. poz. 68 - Obwieszczenie MZ z dnia 29 sierpnia 2018 r. w sprawie wykazu leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego dla których ustalono wrzędową cenę zbytu - na dzień 1 września 2018 r.

Link do treści aktu: http://dziennikmz.mz.gov.pl/#/legalact/2018/68/
 
 
30.08.2018 r. - Wykaz leków refundowanych obowiązujący z dniem 1 września 2018 r.
Dziennik Urzędowy Ministra Zdrowia 2018 r. poz. 67 - Obwieszczenie MZ z dnia 29 sierpnia 2018 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych - na dzień 1 września 2018 r.

link do treści aktu: http://dziennikmz.mz.gov.pl/#/legalact/2018/67/
 
 
30.08.2018r. - Zaproszenie na Spotkanie Aptekarzy LOIA w Zielonej Górze, w dniu 13 października 2018 r. - Hotel "Grape Town"

Z A P R O S Z E N I E

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy,

Okręgowa Rada Aptekarska w Zielonej Górze uprzejmie zaprasza na organizowane
Spotkanie Aptekarzy
Lubuskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej
w Zielonej Górze.

Spotkanie odbędzie się w dniu 13 października 2018 r. ( w sobotę ) w Hotelu „Grape Town” w Zielonej Górze przy al. Wojska Polskiego 79, w godzinach 10:30 - 18:00.
 
 
30.08.2018r. - NIA: Protest techników, a nie farmaceutów!

Protest techników, a nie farmaceutów

W związku z nieprecyzyjnymi informacjami pojawiającymi się w niektórych mediach (m.in. Super Express, Radio Zet) informuję, że organizatorem zapowiadanej na wrzesień br. akcji protestacyjnej są organizacje zrzeszające techników farmaceutycznych, a nie farmaceutów. Farmaceuci nie mają nic wspólnego z tymi działaniami.

 
 
28.08.2018r. - GIF - Obowiązek serializacji produktów leczniczych od 09.02.2019r.
9 lutego 2019 r. – od tego dnia przedsiębiorcy mają obowiązek umieszczania na opakowaniach produktów leczniczych niepowtarzalnego identyfikatora oraz zabezpieczenia opakowania przed otwarciem.

Wprowadzone nowości, w połączeniu z systemem baz gromadzącym informacje o produktach leczniczych z terenu Unii Europejskiej, mają za zadanie przeciwdziałać obecności sfałszowanych produktów leczniczych w legalnym łańcuchu dystrybucji.
 
 
27.08.2018r. - Powstaje lubuski Oddział Stowarzyszenia Farmaceutów Katolickich Polski
Pragnę poinformować, że w naszej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej tworzy się oddział Stowarzyszenia Farmaceutów Katolickich Polski. Cele stowarzyszenia realizowane są m.in. przez: organizowanie dni skupienia, zebrań, konferencji i kongresów o tematyce zawodowej i religijnej. Osoby zainteresowane w tworzenie i uczestnictwo w działalność stowarzyszenia proszę o kontakt e-meilowy: anzach2304@gmail.com
Wiecej informacji na stronie https://www.sfkp.pl/art,o-nas.html.

anna zacharkiewicz
anzach2304@gmail.com

 
 
07.08.2018r. - III Mistrzostwa Polski Farmaceutów w maratonie TMB
HURTAP SA wraz z Okręgową Izbą Aptekarską w Łodzi, pod patronatem Naczelnej Izby Aptekarskiej organizuje III Mistrzostwa Polski Farmaceutów w maratonie MTB.

Termin i miejsce zawodów: 22 września 2018r. Józefów k. Warszawy.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do aktywnego udziału.
Wszelkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie
http://www.hurtap.com.pl/aktualnosci/iii-mistrzostwa-polski-farmaceutow-w-maratonie-mtb,news,9,352.php
 
 
24.07.2018r. - Farmaceutko, Farmaceuto, wypełnij ankietę!
Zapraszamy do wypełnienia ankiety dot. badania jakości pracy farmaceutów w Polsce
Szanowni Państwo,

Od długiego czasu, jako organizacja przyglądamy się patologiom na polskich rynku farmaceutycznym, dlatego mówimy stanowcze NIE, wszelkim działaniom odbierającym farmaceutom w Polsce swobodę działania i decyzyjność.

W związku z tym zwracamy się z prośbą o wsparcie dla badania, które przygotowaliśmy wspólnie z PDA z Wielkiej Brytanii, Panem Markiem Koziol, który był gościem OIA w Warszawie w ubiegłym roku.
 
 
11.07.2018r. - Komunikat NFZ w sprawie prawidłowego sprawozdawania w komunikacie LEK, danych dotyczących świadczeniodawcy (numer REGON) u którego wystawiono receptę refundowaną
Narodowy Fundusz Zdrowia informuje, że w związku ze zmianami wynikającymi z wprowadzenia z dniem 1 października 2017 r. realizacji świadczeń opieki zdrowotnej w ramach systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, w tym w szczególności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, w obiegu znajdują się recepty refundowane mogące zawierać identyfikator REGON, zarówno świadczeniodawcy który ma podpisaną umowę z NFZ.
 
 
10.07.2018r. - Komunikat Polpharmy BH Sp. z o.o. w sprawie wycofania z obrotu produktów Vanatex i Vanatex HCT
Warszawa, dnia 9 lipca 2018 r.

Szanowni Państwo,

Mając na względzie, iż w dniu 4 lipca 2018 r. Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu z obrotu produktów zawierających w swoim składzie substancję czynną valsartanum wyprodukowaną przez spółkę Zhejiang Huahai Pharmaceutical Co., pośród których znajdują się również niżej wskazane produkty, dla których podmiotem odpowiedzialnym są Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA (dalej zwanej: „Polpharma”):


« 1 2 3 4 5 6 7 ... 50 »
 
Copyright © 2006 Lubuska Okręgowa Izba Aptekarska Licznik: 1763964 projekt i realizacja: e-line Systemy Internetowe