Strona główna | Mapa serwisu | Poleć serwis znajomemu | Kontakt
 Strona główna
 Aktualności
 Wykaz i skład organów LOIA
 Ciągłe szkolenia farmaceutów i specjalizacje
 Składki członkowskie
 Przepisy prawne
 Kodeks Etyki Aptekarza RP
 NIA
 Biuletyn LOIA
 Wniosek o wydanie rękojmi - druk
 Linki
 Kontakt
 Legitymacja Farmaceuty LOIA
 Giełda pracy
25.05.2020r. - Wystawianie recept pro auctore i pro familia przez farmaceutów -krok-po-kroku przewodnik techniczny
Dzięki uprzejmości Podkarpackiej Okręgowej Izby Aptekarskiej w Rzeszowie, udostępniamy przewodnik techniczny dot. wystawiania przez farmaceutów recept pro auctore i pro familia

https://oia.waw.pl/wp-content/uploads/2020/05/gabinet-98029555.pdf
 
 
26.05.2020r. - LOIA uruchomiła infolinię dla pacjentów - 884 909 823, we wtorki i czwartki w godzinach od 10 do 12 i 18 do 20.
Za jej pośrednictwem każdy może porozmawiać z farmaceutą bez wychodzenia z domu - wyjaśnia pani Prezes Daria Wielogórska-Rutka. Chodzi między innymi o rozwianie wątpliwości związanych z przyjmowaniem leków.
– Najczęściej farmaceuci mają jakichś swoich zaufanych farmaceutów, swoje apteki, do których chodzą i stamtąd czerpią informacje, porady. Ale teraz, kiedy na przykład byliśmy obsługiwani przez okienko nocne, albo przez szyby gdzie staliśmy w dużej odległości… Nie są to warunki sprzyjające nawiązaniu takiej bliższej relacji czy intymności i osobistej rozmowie. W związku z tym zrodził się taki pomysł, by pacjent mógł dłużej porozmawiać. Jeżeli ma jakieś problemy związane z zażywaniem leków, z łączeniem tego z jedzeniem, martwi się jak zrealizować e-receptę, w ogóle chciałby jakoś zadbać o swoje zdrowie, a ilość leków, które przyjmuje go niepokoi.

Jeśli zaistnieje taka potrzeba, Izba zwiększy liczbę godzin dyżurów specjalistów
 
 
21.05.2020r. - Zaproszenie na bezpłatny webinar - 26 maja 2020 r. godz. 19:00
Uprzejmie informujemy, że w dnu 26 maja o godz. 19.00 odbędzie się kolejny webinar organizowany przez Aptekarską Szkołę Zarządzania pod patronatem Naczelnej Izby Aptekarskiej:
"Obecne trudności w aptekach, spadki obrotowe. Poszukiwanie rozwiązań, środki zaradcze, wskazówki dla kierowników i pracowników aptek."
Prelegent - dr n. farm. Mikołaj Konstanty - Prezes OIA w katowicach

Link do rejestracji:
https://aptekarska.clickmeeting.pl/obecne-trudnosci-w-aptekach-spadki-obrotowe-rozwiazania-srodki-zaradcze-wskazowki-/register

UWAGA - WAŻNE INFORMACJE:
Rejestracja jest bez ograniczeń, natomiast ilość miejsc w pokoju webinarowym ograniczona. O udziale decyduje kolejność wejścia do pokoju webinarowego, a nie kolejność rejestracji.
Za udział w webinarze przyznajemy certyfikat na 2 punkty edukacyjne miękkie (patronat Naczelnej Izby Aptekarskiej).
 
 
15.05.2020r. - portal e-Zdrowie: Komunikat dot. recepty refundowanej wystawianej przez farmaceutów
Recepty refundowane

Ze względów technicznych prosimy, aby recepty refundowane pro auctore i pro familiae wystawiane przez farmaceutów nie były realizowane w dniu dzisiejszym.

Realizacja takiej recepty w dniu 15.05.2020 roku skutkować będzie problemem z jej refundacją.

Recepty pełnopłatne
Jednocześnie informujemy, że recepty pełnopłatne można realizować bez przeszkód.

Za utrudnienia przepraszamy.

Odnośnik do komunikatu:
https://ezdrowie.gov.pl/portal/artykul/komunikat-dot-recepty-refundowanej-wystawianej-przez-farmaceutow
 
 
15.05.2020 r. - Uchwała NRA w sprawie dyżurów aptek ogólnodostępnych podczas epidemii koronawirusa SARS-CoV-2
Naczelna Rada Aptekarska podjęła uchwałę w sprawie zasad i warunków pełnienia dyżurów aptek ogólnodostępnych w porze nocnej, niedziele i święta oraz inne dni wolne od pracy w związku z epidemią SARS-CoV-2.

Treść uchwały dostępna na stronie
https://www.nia.org.pl/2020/05/14/uchwala-nra-w-sprawie-dyzurow-aptek-ogolnodostepnych-podczas-epidemii-koronawirusa-sars-cov-2/

 
 
14.05.2020 r. - 14 maja 2020 roku - Międzynarodowy Dzień Farmaceuty
Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy Farmaceuci!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Farmaceuty, w tych trudnych czasach,
życzę Państwu
wytrwałości, nadziei, optymizmu, satysfakcji z pracy, zdrowia
oraz niegasnącego zapału w służbie choremu człowiekowi!

Daria Wielogórska-Rutka
Prezes
Okręgowej Rady Aptekarskiej
w Zielonej Górze

Zielona Góra, dnia 14 maja 2020 r.
 
 
14.05.2020r. - Wizyty przedstawicieli medycznych i handlowych w aptekach ogólnodostępnych w czasie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 - Stanowisko Naczelnej Rady Aptekarskiej
Biorąc pod uwagę szczególne okoliczności związane z epidemią COVID-19, Naczelna Rada Aptekarska stoi na stanowisku, że wizyty przedstawicieli medycznych i handlowych w aptekach ogólnodostępnych nie powinny się w tym czasie odbywać.

Pełna treść stanowiska dostępna jest na stronie
https://www.nia.org.pl/2020/05/13/wizyty-przedstawicieli-medycznych-i-handlowych-w-aptekach-ogolnodostepnych-w-czasie-epidemii-sars-cov-2-stanowisko-naczelnej-rady-aptekarskiej/


Pełna treść stanowiska dostępna jest w załączniku
 
 
08.05.2020r. - Zaproszenie na webinar
Aptekarska Szkoła Zarządzania, GRUPA NEUCA oraz Naczelna Izba Aptekarska zapraszają na cykl webinarów. Piąty z cyklu webinarów odbędzie się
w dniu 12.05.2020 r. o godz. 19:00
temat: "Rola farmaceuty w zapobieganiu powikłaniom procesu terapeutycznego - prehabilitacja w praktyce farmaceutycznej"
prelegent: dr n. farm. Piotr Kaczmarczyk - członek Naczelnej Rady Aptekarskiej, Wiceprezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej
Partnerem strategicznym wydarzenia jest: Fresubin

Link do rejestracji: https://tiny.pl/7g4wb

WAŻNE INFORMACJE:
1. Rejestracja bez ograniczeń, natomiast liczba miejsc podczas webinaru jest ograniczona. O udziale w webinarze decyduje kolejność wejścia do pokoju webinarowego w dniu wydarzenia, a nie kolejność rejestracji.
2. Za udział w webinarze otrzymujesz certyfikat na 2 punkty miękkie (patronat Naczelnej Izby Aptekarskiej). Prosimy o wpisanie poprawnych danych w formularzu rejestracyjnym.
Jeśli już się rejestrowałeś, wiadomość zawierająca informacje na temat logowania do pokoju została wysłana na Twój adres e-mailowy.
 
 
07.05.2020r. - Zaproszenie OIA w Łodzi dla farmaceutów na trening FarMa
Szanowni Państwo

Mam przyjemność przedstawić i zaprosić członków okręgowych izb aptekarskich do bezpłatnego uczestnictwa w programie aktywności ruchowej pn. FarMA zainicjowanym i sponsorowanym przez Okręgową Izbę Aptekarską w Łodzi. Ideą programu jest kontynuowanie aktywności ruchowej stanowiącej bardzo ważną część zdrowego stylu życia. Program adresowany jest do wszystkich chętnych osób, a zwłaszcza do tych, które z powodu wymuszonych epidemią ograniczeń nie mogą kontynuować zajęć w klubach fitness lub na siłowaniach.

FarMA, to program, który polega odbywaniu wspólnych treningów prowadzonych on-line via Youtube (adres poniżej) przez wykwalifikowaną trenerkę fitness i pasjonatkę sportu. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki. Wszystkie treningi będą nagrywane i będą udostępnione na kanale Youtube pod adresem: https://www.youtube.com/channel/UCQO0wHIIemHOudS2S-fAlmA

Uprzejmie proszę o przekazanie mojego zaproszenia członkom Państwa Izb do wspólnych treningów. Dziękuję

Z wyrazami szacunku
Paweł Stelmach
Prezes
Okręgowej Rady Aptekarskiej w Łodzi

 
 
05.05.2020r. - Zmiana kategorii dostępności z Lz na Rp dla produktów leczniczych Fandhi
Prezes URPL 21 kwietnia 2020 roku wydał decyzję dotyczącą zmiany kategorii dostępności z Lz na Rp dla produktów leczniczych Fandhi (Zespół ludzkiego czynnika krzepnięcia VIII i ludzkiego czynnika von Willebranda), proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań i infuzji, 1000 j.m. + 1200 j.m., 500 j.m. + 600 j.m., 250 j.m. + 300 j.m., nr pozwoleń: R/7837, R/7836, R/7835. Podmiot odpowiedzialny: Instituto Grifols S.A.

Decyzja Prezesa Urzędu w sprawie niniejszej zmiany kategorii dostępności weszła w życie z dniem wydania zawiadomienia tj. 21 kwietnia 2020 roku.
Decyzje dostępne są na stronie
https://www.nia.org.pl/2020/05/05/zmiana-kategorii-dostepnosci-z-lz-na-rp-dla-produktow-leczniczych-fandhi/
« 1 ... 6 7 8 9 10 ... 63 »
 
Copyright © 2006 Lubuska Okręgowa Izba Aptekarska Licznik: 2359030 projekt i realizacja: e-line Systemy Internetowe