Strona główna | Mapa serwisu | Poleć serwis znajomemu | Kontakt
 Strona główna
 Aktualności
 Wykaz i skład organów LOIA
 Ciągłe szkolenia farmaceutów i specjalizacje
 Składki członkowskie
 Przepisy prawne
 Kodeks Etyki Aptekarza RP
 NIA
 Biuletyn LOIA
 Wniosek o wydanie rękojmi - druk
 Linki
 Kontakt
 Legitymacja Farmaceuty LOIA
 Giełda pracy
 Giełda pracy - regulamin zamieszczania ogłoszeń
14.01.2022r. - Wspólny apel samorządów zawodów medycznych w sprawie prowadzenia działalności gospodarczej w czasie pandemii COVID-19
Apel samorządów zawodów medycznych

z dnia 12 stycznia 2022 r.

w sprawie projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w czasie epidemii COVID-19 (druk nr 1846)

Samorządy zawodów medycznych oczekują wprowadzenia skutecznych regulacji prawnych zapewniających wzrost bezpieczeństwa obywateli. Regulacje takie muszą być kompleksowe i nie powinny cedować z organów władzy publicznej na pracodawców i przedsiębiorców odpowiedzialności za zapewnienie bezpieczeństwa epidemiologicznego w kraju.
Oczekujemy racjonalnego określenia zasad dostępu do usług i handlu. Tego rodzaju rozwiązania prawne, wprowadzone w innych krajach europejskich, spowodowały istotne zwiększenie bezpieczeństwa obywateli oraz wzrost liczby osób zaszczepionych. Co istotne regulacje takie pozwolą uniknąć zamykania poszczególnych zakładów pracy czy branż gospodarki.

Sygnalizujemy, że w przypadku braku zdecydowanych działań zwiększających poziom wyszczepienia społeczeństwa system ochrony zdrowia nie sprosta kolejnej fali zakażeń i zachorowań. W konsekwencji bez właściwej opieki pozostaną zarówno chorzy na COVID-19 jak i pozostali pacjenci.

W związku z powyższym apelujemy o prace nad projektem ustawy ponad partyjnymi podziałami. Apelujemy o poprawę tego projektu, aby zawarte w nim regulacje mogły stać się skutecznym narzędziem w walce o życie i zdrowie obywateli oraz o zachowanie naszym pracodawcom oraz przedsiębiorcom możliwości działania.

Podpisane przez:

Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzeja Matyję
Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Zofię Małas
Prezesa Krajowej Rady Fizjoterapeutów Macieja Krawczyka
Prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych Alinę Niewiadomską
Wiceprezesa Naczelnej Rady Aptekarskiej Michała Byliniaka

https://www.nia.org.pl/2022/01/14/wspolny-apel-zawodow-medycznych-w-sprawie-prowadzenia-dzialalnosci-gospodarczej-w-czasie-epidemii-covid-19/
 
Copyright © 2006 Lubuska Okręgowa Izba Aptekarska Licznik: 3268737 projekt i realizacja: e-line Systemy Internetowe