Strona główna | Mapa serwisu | Poleć serwis znajomemu | Kontakt
 Strona główna
 Aktualności
 Wykaz i skład organów LOIA
 Ciągłe szkolenia farmaceutów i specjalizacje
 Składki członkowskie
 Przepisy prawne
 Kodeks Etyki Aptekarza RP
 NIA
 Biuletyn LOIA
 Wniosek o wydanie rękojmi - druk
 Linki
 Kontakt
 Legitymacja Farmaceuty LOIA
 Giełda pracy
14.01.2021r. - Włączenie farmaceutów do akcji szczepień przeciw COVID19 - LOIA prosi o zgłoszenia
Szanowni Państwo!

Od lat czekaliśmy na możliwość większego zaangażowania w pracę z pacjentami i wykorzystania potencjału, jaki posiadamy jako farmaceuci. Perspektywa rozwijania opieki farmaceutycznej pojawiła się wraz z uchwaleniem ustawy o zawodzie. Obecny czas pandemii to trudny czas dla wszystkich, ale być może będziemy mogli pomóc jeszcze bardziej i szybciej niż sądziliśmy. Zwracam się do Państwa z prośbą – za prezes NRA Elżbietą Piotrowską-Rutkowską – o deklarację, kto z Państwa byłby gotów włączyć się do akcji szczepień przeciw Covid-19. Oczywiście, jeśli do tego dojdzie, zostaniemy odpowiednio przeszkoleni.
Możemy mieć różnego rodzaju obawy i odczuwać stres na myśl o takiej formie pracy. Każdy musi to rozważyć i zdecydować sam. Mimo to liczę na Państwa odwagę i zaangażowanie.

Zgłoszenia proszę przesłać mailowo na adres izby do dnia 21.01.2021 r.

Pozdrawiam serdecznie i życzę owocnych przemyśleń!
Daria Wielogóska-Rutka
Prezes LORA
w Zielonej Górze
Drodzy Farmaceuci,

w związku z procedowaną przez rząd ustawą z dnia 17 grudnia 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, na skutek wprowadzenia której farmaceuci będą mogli wykonywać szczepienia w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, zwracam się do Was z apelem o dołączanie do grona zaangażowanych w akcję pracowników medycznych.

Przyjęta przez rząd strategia, która zakłada masową akcję szczepień polskiego społeczeństwa poprzez podanie szczepionki przeciw COVID-19, wymaga sprawnej koordynacji i odpowiednio przygotowanych kadr medycznych. W celu zapewnienia dostępu do szczepień szerokiemu gronu Polaków w możliwie najkrótszym czasie, niezbędne jest zaangażowanie także tych pracowników ochrony zdrowia, którzy do tej pory nie byli uprawnieni do ich wykonywania. W tym celu Wasze Okręgowe Izby Aptekarskie rozpoczęły akcję koordynującą proces naboru chętnych do wykonywania szczepień, którzy po odpowiednim przeszkoleniu będą mogli czynnie zaangażować się w ten proces.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Ministerstwo Zdrowia przed przystąpieniem do realizacji szczepień niezbędne jest posiadanie odpowiednich kwalifikacji. Według założeń, bezpłatne szkolenie będzie miało charakter hybrydowy tzn. złożony z części teoretycznej on-line oraz części praktycznej. Część praktyczna zrealizowana zostanie przy współpracy z uczelniami, które prowadzą kształcenie na kierunku lekarskim, pielęgniarstwo lub położnictwo, natomiast Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego odpowiadać będzie za przygotowanie kursu. Szkolenie może rozpocząć się końcem lutego lub początkiem marca br. Na chwilę obecną nie ma natomiast ustalonego terminu rozpoczęcia wykonywania szczepień przez nasza grupę zawodową.

Jeszcze raz gorąco zachęcam do czynnego włączenia się w akcję, licząc tym samym, że nasz wkład w to działanie przyczyni się do szybkiego i efektywnego zakończenia pandemii.

Elżbieta Piotrowska-Rutkowska
Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej
 
Copyright © 2006 Lubuska Okręgowa Izba Aptekarska Licznik: 2361750 projekt i realizacja: e-line Systemy Internetowe